У африканській країні Малі відбувається військовий переворот

У африканській країні Малі відбувається військовий переворот

20:31 Серпень 18, 2020

Події 5416 5 хвилин

Magyar

Сьогодні на великій військовій базі у Каті, розташованому приблизно у 15 кілометрах від столиці Малі – місті Бамако, пролунали перші постріли. Посольство Норвегії у Малі вже через годину розповсюдило повідомлення про «заколот у збройних силах країни». Інформація про захоплення у заручники міністра оборони Малі і спікера місцевого парламенту поки що не підтверджується офіційно.

          Але про те, що генеральний штаб збройних сил Малі знаходиться під контролем заколотників, повідомляє місцевий портал Bamada. Міністерство оборони Малі на даний час відмовляється говорити про «заколот», про який сьогодні вже говорять іноземні дипломати.

          Як розповів очевидець подій у ефірі Radio France International, дістатися до столиці Малі від Каті тепер неможливо. За словами іншого свідка, ринки у Каті закриті, а все населення знаходиться у паніці. Західні посольства, зокрема Франції і Норвегії, радять своїм громадянам залишатися вдома «через можливі заворушення у місті Бамако».

          Причини цього спалаху військового гніву поки не зрозумілі. «Ми уважно стежимо за ситуацією. Військове начальство вступило у контакт з військами, ми зробимо офіційну заяву протягом дня», – заявили виданню Le Monde анонімні джерела у малійському міноборони.

          До відома, Малі ще з червня цього року стикається з серйозним соціально-політичною кризою. У понеділок опозиція оголосила про нові демонстрації з вимогою відставки президента країни Ібрагіма Бубакара Кейта, кульмінацією яких на сьогоднішній день стали масові акції у центрі Бамако у минулу п’ятницю і суботу.

          Сама криза почалася з того, що Конституційний суд визнав недійсними результати з тридцяти однієї виборчої дільниці парламентських виборів у  країні, які відбулися у березні, винісши рішення на користь правлячої партії. У результаті пропрезидентські сили отримали ще 10 місць у парламенті і мажоритарну більшість у цілому. Противники Кейта звинувачують уряд у «кумівстві», вказуючи на великий вплив у Малі його сина Каріма Кейта. Але уряд заперечує ці звинувачення.

          Економіка Малі, що залежить від золота і бавовни, і без цього сильно постраждала від дій повстанців на півночі та пандемії COVID-19. У червні страйкуючі вчителі приєдналися до акції протесту, вимагаючи підвищення зарплати.

          Криза в Малі, державі, що має вигідне географічне значення для транспортних шляхів в Африці, має і зовнішнє коріння, яке пов’язане з діяльністю джихадистів. Як зазначає видання Reuters, загони бойовиків, пов’язані з «Аль-Каїдою» та «Ісламським державою», останнім часом регулярно використовували Малі як стартовий майданчик для атак у сусідні країни, включаючи Нігер і Буркіна-Фасо. Міжнародні сили також прагнуть покласти край кризі у Малі, побоюючись, що вона може підірвати багатомільярдні зусилля, зроблені Францією щодо стримування бойовиків.

         Європейські лідери також стурбовані тим, що тривала нестабільність у Малі може привести до переміщення на північ Африки великої кількості біженців та нелегалів, що спровокує нову хвилю міграції до берегів Європи.

НЬЮЗМЕЙКЕР

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня