До кордону з Білоруссю наближаються вантажівки Росгвардії

До кордону з Білоруссю наближаються вантажівки Росгвардії

09:35 Серпень 19, 2020

Події 3985 4 хвилини

Magyar

На російських трасах у напрямку Білорусі були помічені кілька десятків сірих вантажівок «Урал» і КамАЗ без номерів та розпізнавальних знаків, ідентичних машинам Росгвардії, повідомила , посилаючись на фото та відеозаписи очевидців, у своєму Telegram-каналі розвідувальна група Conflict Intelligence Team.

Фото: Conflict Intelligence Team

Зазначається, що сірі КамАЗи на вигляд такі самі, як машини співробітників Росгвардії, котрі працюють з російськими внутрішніми силами безпеки.

Поява вантажівок неподалік кордону свідчить про те, що Володимир Путін справді готується допомогти президенту Білорусі Олександру Лукашенку зберегти владу, про що йшлося в їхній телефонній розмові. (Щоправда, російські транспортні засоби ще не перетинали кордон.) Проте наразі не можна з упевненістю стверджувати, що Москва налаштована підтримати Лукашенка зброєю та військовою силою. Стосунки Путіна з ним не були безхмарними (Мінськ регулярно сперечався з Москвою щодо фінансової допомоги), тож, можливо, Кремль розглядає також кандидата – наступника Лукашенка.

Однак, якщо військовий конвой армії російського президента перетне кордон і вторгнеться в Білорусь, це може означати непередбачуваний поворот у країні з населенням у 9,5 мільйона осіб, де президент, який керував протягом 26 років, усе ще «потерпає» від наростаючих протестів після президентських виборів 9 серпня. Тоді Лукашенко вшосте був визнаний Центральною виборчою комісією переможцем, адже нібито отримав підтримку понад 80% виборців.

Спочатку президент очікував звичайних протестів після своєї суперечливої перемоги, але цьогорічні демонстрації виявилися не лише найжорсткішою серією протестів за 29-річну незалежність колишньої радянської республіки, а й, як ніколи, похитнули побудований на своєрідній радянській ностальгії режим.

Національні протести, які до цього часу забрали життя двох людей, не мають лідера після того, як співробітники білоруських спецслужб перевезли головну кандидатку від опозиції Світлану Тихановську до сусідньої Литви. Більше того, останнім часом учасники демонстрацій оминають центральне місце попередніх протестів. Через кілька днів виявилося, що поліція та їхні спеціальні підрозділи не спроможні силою розігнати протести. Відтоді армія відступила, залишивши місце для демонстрантів, яких набагато більше, ніж тих, кого Лукашенко зміг зібрати на своєму боці за вихідні.

Справжнім переломним моментом стало те, що, крім жорстких дій поліції та протестів, які тривали, незважаючи на майже 7 тисяч затриманих, розпочався страйк. Після найбільших білоруських металообробних заводів у понеділок застрайкувало державне телебачення. Згодом журналісти почали демонстрацію перед будівлею державного телебачення, де також з’явилася і представниця Світлани Тихановської.

У будівлі телебачення, яким десятиліттями керував уряд, залишилася тільки порожня студія, звідки лунає поп-музика. І деколи з’являється біло-червоно-білий прапор, який визнавався в Білорусі з 1991 по 1994 рік. Після приходу до влади Лукашенко повернувся до прапора колишньої радянської республіки, відкинувши серп і молот.

Джерело: index

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня