Катастрофа Мі-24: загинув Герой України Олександр Шемет, який вивозив поранених із заблокованої «Азовсталі»
Командиром екіпажу вертольота Мі-24, який зазнав катастрофи під час виконання бойового завдання 17 грудня, був уродженець Чернігівщини, Герой України Олександр Шемет. Саме він у квітні 2022 року здійснив останній успішний авіапрорив на заблокований завод “Азовсталь” у Маріуполі.

Про це повідомив брат загиблого Юрій Шемет у коментарі “Суспільному”.
За словами родича загиблого, трагедія сталася на території Черкаської області. Ввечері 17 грудня екіпаж отримав наказ вилетіти на перехоплення російських ударних безпілотників типу “Shahed”.
Борт піднявся у небо та тримав зв’язок із пунктом управління, проте згодом зник з радарів. На місці падіння було знайдено тіла чотирьох загиблих членів екіпажу. Офіційного висновку щодо причин та обставин загибелі військових наразі ще немає, триває ідентифікація тіл.
“Згодом на пункті управління вертоліт на радарі не фіксувався. Це говорить про те, що він уже впав. Підтвердження загибелі є. На місці падіння знайдено чотири трупи. Всі члени екіпажу загинули. Це вже факт”.
Брат командира повідомив, що попереднє розслідування вказує на зіткнення вертольота з “Шахедом”. Ситуація ускладнювалася тим, що ворожий дрон, ймовірно, летів наднизько і не фіксувався засобами спостереження. Внаслідок катастрофи бойова машина зазнала критичних руйнувань.
“Ті люди, які проводили розслідування, кажуть, що такого вони раніше не бачили. Вертоліт так сильно пошкоджено, що його, можна сказати, повністю розірвало на шматки. Тіла дуже обгоріли. Який саме “Шахед” влучив у вертоліт, також поки що мені не відомо”.
Наразі фахівці займаються розшифровкою інформації з бортового самописця (“чорної скриньки”). Родина загиблого, посилаючись на попередні дані, відкидає версії про несправність машини або помилку пілотування.
“Як мені повідомив племінник, несправність вертольота чи якась помилка пілота – причиною цих подій бути не може. На самописці чітко показано, що всі параметри працювали нормально”.
Олександр Шемет народився у Корюківці на Чернігівщині, але більшу частину життя прожив у Львівській області, де служив після закінчення військового вишу. Він брав участь в АТО на сході України з 2015 року, а на початку повномасштабного вторгнення Росії обороняв Київ.
Військовий був відзначений “Козацьким хрестом” I та II ступенів, орденами Данила Галицького та Богдана Хмельницького III ступеня. Найвищу державну нагороду – звання Героя України з врученням ордена “Золота зірка” – пілот отримав за героїчну операцію в оточеному Маріуполі 5 квітня 2022 року.
“Він виконав політ в окупований Маріуполь, доставляв туди боєприпаси, медикаменти, а назад забирав поранених. Коли вони летіли назад, то потрапили під сильний обстріл, але він зумів зберегти машину, екіпаж і успішно повернутися назад” – повідомив брат загиблого.
13 грудня Олександрові виповнилось 55 років. Тоді брати спілкувались востаннє. Крім брата, в Олександра залишилась мати, дружина, а також донька та син.
“Син пішов батьківськими стопами. Також військовий”, – сказав брат загиблого військовослужбовця.
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися