Az oroszok drónnal támadták Lemberget, a pilóta nélküli szerkezet az SZBU épületébe csapódott
Orosz megszállók szerda késő este drónokkal támadták Lemberget, az Ukrán Biztonsági Szolgálat (SZBU) Lemberg megyei főosztályának épülete is támadás alá került – közölte Makszim Kozickij, a Lemberg Megyei Katonai Adminisztráció vezetője a Telegram-csatornáján, számolt be az rbc.ua hírportál.
A jelentés szerint Kozickij azt írta 22:40 órakor: „A légiriadó alatt egy ellenséges drón támadta Lemberget. Áldozatokról nem érkezett jelentés. Minden illetékes szolgálat a találat helyszínén dolgozik.”

Körülbelül 20 perccel később Kozickij tisztázta, hogy egy ellenséges drón támadta az SZBU Lemberg megyei főosztályát. A támadás helyszínén károk keletkeztek.
„Lembergben egy drón roncsait vizsgálják. Aki ilyen leletre bukkan, semmilyen körülmények között ne közelítse meg – felrobbanhat. Azonnal hívja a rendőrséget és a katasztrófavédelmi szolgálatot” – tette hozzá a katonai kormányzó.
(vb/rbc.ua)
Iratkozz fel speciálisan erre a célra kialakított Telegram-csatornánkra, melyen teljes egészében megosztjuk cikkeinket! A telefonod háttérben futó üzemmódban fogja betölteni az aktuális híreket, így nem fogsz lemaradni a legfontosabb eseményekről!
Feliratkozás