Két fontos üzemet is eltaláltak Orenburg közelében
Szerdán a különleges műveleti erők (SSO) egységei csapást mértek az oroszországi orenburgi gázfeldolgozó üzemre és az orenburgi héliumüzemre. A műveletet az Oroszország területén tevékenykedő „Fekete szikra” nevű földalatti ellenállási mozgalommal együttműködve hajtották végre – írja az Ukrajinszka Pravda az SSO közösségi médiában megosztott beszámolója alapján.
Az eltalált üzem Oroszország legnagyobb gázfeldolgozó komplexuma. Éves kapacitása eléri a 45 milliárd köbmétert. Az orenburgi héliumüzem szintén kulcsfontosságú létesítmény. Az itt termelt héliumot magas színvonalú technológiákhoz és katonai ágazatokban, például rakétatechnikában használják fel.
A beszámolók szerint tüzet észleltek, a károk mértékét még pontosítják.
Iratkozz fel speciálisan erre a célra kialakított Telegram-csatornánkra, melyen teljes egészében megosztjuk cikkeinket! A telefonod háttérben futó üzemmódban fogja betölteni az aktuális híreket, így nem fogsz lemaradni a legfontosabb eseményekről!
Feliratkozás