235-re emelkedett a venezuelai földrengések halálos áldozatainak száma
Tovább emelkedett a szerdán Venezuelát sújtó erős földrengések halálos áldozatainak száma. A helyi egészségügyi minisztérium csütörtök késő esti tájékoztatása szerint a katasztrófa eddig 235 ember életét követelte – számolt be az MTI.
A hatóságok és a mentőalakulatok továbbra is a romok között kutatnak túlélők után, miközben folytatják a sérültek ellátását és a károk felmérését. Az illetékesek attól tartanak, hogy az áldozatok száma tovább emelkedhet, mivel több érintett térségben még mindig zajlanak a mentési munkálatok.

Két erős, 7,2-es és 7,5-ös erősségű földrengés rázta meg szerdán Venezuela északi és középső részét, mindössze 39 másodperc különbséggel.
A földrengésekben legalább 4300 ember megsérült – közölte Carlos Alvarado egészségügyi miniszter az állami televíziónak adott interjúban.
„Sajnálatosan mintegy 235 olyan sérültet fogadtunk, akik életjelek nélkül érkeztek, vagy még az egészségügyi központjainkba való beérkezésük közben elhunytak” – mondta Alvarado. „A kórházak tele vannak sérültekkel, ezért tábori kórházakat is létesítettünk” – tette hozzá.
Nemzetközi segélycsapatok készülnek a venezuelai bevetésre, miközben a világ számos országa felajánlotta támogatását.
Mentőalakulatok érkeznek egyebek mellett Németországból, Svájcból, Franciaországból, Spanyolországból és Mexikóból is.
A károk különösen kiterjedtek voltak a karib-tengeri partvidéken fekvő La Guaira államban, de a hatóságok szerint a földrengés súlyos károkat okozott a fővárosban, Caracasban, valamint más régiókban is.
Iratkozz fel speciálisan erre a célra kialakított Telegram-csatornánkra, melyen teljes egészében megosztjuk cikkeinket! A telefonod háttérben futó üzemmódban fogja betölteni az aktuális híreket, így nem fogsz lemaradni a legfontosabb eseményekről!
Feliratkozás