Gázrobbanás történt Bosznia-Hercegovina legnagyobb acélművében
Hárman megsérültek egy gázrobbanásban, amely tüzet okozott Bosznia-Hercegovina legnagyobb acélipari komplexumában, a zenicai acélműben – közölte pénteken a helyi rendőrség.

A robbanás csütörtök késő délután történt, amikor az ipari gázokat forgalmazó Messer vállalat tartályából folyékony oxigént szállítottak át. A rendőrség tájékoztatása szerint az egyik sérült súlyos égési sérüléseket szenvedett, ezért a szarajevói egyetemi klinikai központba szállították.
A robbanást követően keletkezett tüzet rövid időn belül sikerült megfékezni, a helyszínelést azonban csak pénteken tudták elvégezni. A baleset körülményeit még vizsgálják.
A 19. század végén alapított zenicai acélmű Bosznia-Hercegovina legnagyobb acélgyártó üzeme, és az ország egyik legjelentősebb ipari vállalata.
(MTI)
Iratkozz fel speciálisan erre a célra kialakított Telegram-csatornánkra, melyen teljes egészében megosztjuk cikkeinket! A telefonod háttérben futó üzemmódban fogja betölteni az aktuális híreket, így nem fogsz lemaradni a legfontosabb eseményekről!
Feliratkozás