Tisztítószert ivott egy kétéves gyermek Ungváron

Tisztítószert ivott egy kétéves gyermek Ungváron

20:08 Június 27, 2026

Események 126 1 хвилина

Українська

Kórházba szállítottak egy kétéves kisgyermeket Ungváron, miután a feltételezések szerint tisztítószert ivott. A mentőszolgálat tájékoztatása szerint a 2 éves és 4 hónapos gyermeknél nem gyógyszer eredetű mérgezést állapítottak meg.

A helyszíni vizsgálatot és a sürgősségi ellátást követően a kis beteget az Ungvári Városi Gyermekkórházba szállították további kivizsgálásra és kezelésre.

A mentőszolgálat ismét arra figyelmezteti a szülőket, hogy a háztartási vegyszereket mindig gyermekektől elzárva tárolják. Ha egy gyermek véletlenül tisztítószert nyel le, nem szabad hánytatni vagy otthoni módszerekkel megpróbálni semlegesíteni a vegyi anyagot.

Ilyen esetben azonnal orvosi segítséget kell kérni, vagy értesíteni a mentőszolgálatot a 103-as segélyhívó számon.

  

social
Kövessenek bennünket a közösségi oldalakon
subscribe
Szeretnéd olvasni a híreket akkor is, ha nem vagy internetközelben?

Iratkozz fel speciálisan erre a célra kialakított Telegram-csatornánkra, melyen teljes egészében megosztjuk cikkeinket! A telefonod háttérben futó üzemmódban fogja betölteni az aktuális híreket, így nem fogsz lemaradni a legfontosabb eseményekről!

Feliratkozás
subscribe
Feliratkozás
Iratkozzon fel
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a legaktuálisabb hírekről. Mi nem küldünk spam üzeneteket, ugyanis tiszteljük a magánéletét.
A nap hírei