Ledöntötte a nácizmus áldozatainak emlékművét Drohobicsban egy férfi
A Lemberg megyei Drohobicsban egy férfi ledöntötte az emlékművet, amelyet a város azon lakónak emlékére emeltek, akik a második világháború alatt a náci terrornak estek áldozatul – számolt be szombaton az rbc.ua hírportál a Lemberg megyei rendőrségre hivatkozva.
A jelentés szerint a rendőrség a közösségi média figyelése során értesült az esetről, miután egy videóra bukkant, amelyen az látható, hogy a Kovalszka utcában megrongálódott az 1941–1944 közötti német megszállás áldozatainak emlékműve. Az információk ellenőrzése után nyomozók szálltak ki a helyszínre.
A DROHOBYCH LIVE News helyi Telegram-csatorna szerint az incidens éjszaka történt az úgynevezett Siratófal közelében. Az elkövető férfi a kezével meglökte az Anya fémszobrot, amitől az leesett. Amint a rendőrség megjegyezte, ezt az emlékművet azon a helyen emelték, ahol a nácik kivégezték az ukrán nemzeti felszabadító mozgalom tagjait és a város polgári lakosságát.
„A megtett operatív intézkedéseknek köszönhetően a rendőrség azonosította az elkövetőt. Jelenleg átfogó intézkedések vannak folyamatban a felkutatására és őrizetbe vételére” – áll a jelentésben. Az ügyben folyik a nyomozás és büntetőeljárás indult.
(vb/rbc.ua)
Iratkozz fel speciálisan erre a célra kialakított Telegram-csatornánkra, melyen teljes egészében megosztjuk cikkeinket! A telefonod háttérben futó üzemmódban fogja betölteni az aktuális híreket, így nem fogsz lemaradni a legfontosabb eseményekről!
Feliratkozás