Південний Судан: через паводок на річці Ніл люди змушені масово залишати свої домівки

Південний Судан: через паводок на річці Ніл люди змушені масово залишати свої домівки

17:08 Вересень 27, 2020

Події 5086 3 хвилини

Magyar

З липня понад шістсот тисяч людей були змушені покинути свої будинки в Південному Судані. Опади, що тривають у регіоні протягом кількох місяців, спричинили масштабний паводок на річці Ніл, – повідомили в ООН у п’ятницю.

Стихійне лихо спричиняє подальші проблеми для східноафриканської країни, яка намагається оговтатися від важкої ситуації, спричиненої п’ятьма роками громадянської війни та нестачею продовольства. Епідемія коронавірусу також додала проблем Південному Судану.

На думку експертів, нинішні незвичайні дощі пов’язані зі зміною клімату.

Ален Нудеху (Alain Noudéhou), координатор гуманітарних питань ООН у регіоні, зазначив, що вартість доставки допомоги також зросла через необхідність захисту здоров’я працівників гуманітарних служб та їх сімей.

Через повінь людям доводиться переїжджати на вищі території, але в регіоні їх мало, багато людей живе у тісноті.

ООН виділила 10 мільйонів доларів на допомогу постраждалим від повені, але до кінця року знадобиться щонайменше в чотири рази більше коштів.

Метью Холлінгворт (Matthew Hollingworth), регіональний директор Всесвітньої продовольчої організації ООН (WFP), повідомив, що люди їдять листя та зерна сорго (один із видів пшона). Немає їжі, яка могла б підтримувати їх здоровими та у хорошій формі.

Громадянська війна спалахнула в Південному Судані через два роки після того, як країна стала незалежною від Судану в 2011 році. У 2018 році міжусобиці завершилися підписанням мирної угоди між основними учасниками конфлікту.

Однак не всі збройні формування приєдналися до угоди. Напади на працівників гуманітарних служб та вантажі відбуваються досі.

Близько третини 12-мільйонного населення стали біженцями в результаті громадянської війни. Це була найгірша криза біженців в Африці з часу геноциду в Руанді 1994 року.

(MTI/hirado.hu)

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня