В Чехії впав метеорит, астрономи закликали громадськість допомогти знайти його уламки

В Чехії впав метеорит, астрономи закликали громадськість допомогти знайти його уламки

13:48 Листопад 22, 2020

Події 3861 6 хвилин

Вночі на 15 листопада небо над територією Чехії було осяяно унікальним метеоритом, його ще називають болід. Про це повідомляє портал iMeteo.sk.

На півночі Чехії впав метеорит. Одразу ж після його падіння розпочали великі пошуки, але залишки космічної матерії досі не знайдені. Дотепер астрономи тримали в таємниці місце падіння, але, оскільки вони нічого не знайшли, то також закликали громадськість долучитися до пошуку.

Спочатку вони тримали все в таємниці

Інцидент стався минулої неділі, коли метеорит потрапив у Ізерські гори (Jizerské hory). Падіння метеориту зафіксували астрономи за допомогою спеціальних приладів на декількох станціях, які входять до європейської астономічної мережі.

Згідно з підрахунками, метеорит впав у місцевості поблизу села Десна в горах. Метеорит шукали кілька співробітників відділу міжпланетної маси Астрономічного інституту, але нічого не знайшли.

Вони шукали в тих місцях, де, найімовірніше, мали би бути знайдені найбільші шматки, бо це найкращі пошуки. Вони також шукали уламки метеориту на гірськолижній трасі, але також безуспішно.

Площа, на яку розлетілися уламки боліду трималася в суворій таємниці, але зараз астрономи опублікували точну карту можливого падіння, тому всі бажаючі, включаючи громадськість, можуть спробувати себе в пошуках метеориту.

Ціна метеориту залежить від рідкості шматка. Наприклад, місячні метеорити та метеорити з Марса дуже рідкісні, оскільки вони складають 1% від загальної кількості метеоритів.

Ціна такого метеорита піднімається до одного мільйона доларів за грам. Однак зазвичай ціна становить від 3 до 100 євро за грам.

Закликали громадськість допомогти

Над територією Чехії, за даними астрономів, впало кілька більших метеоритів розміром до 10 см, але в районі, де місцевість дуже складна.

Зовні метеорити схожі на камені з чорно-коричневою матовою корою, а всередині вони сірого кольору. Уламки метеорита помітно важчі за наземні породи однакових розмірів.

Астрономи закликають громадськість зв’язатися з ними, якщо хтось виявить залишки метеорита. Астрономічний інститут ASCR забезпечить його оцінку та професійну оцінку та, у разі зацікавленості, поверне фрагменти шукачу.

Що робити, якщо знайшов. Детальна інструкція

Як уже згадувалося вище, невелика частина початкової маси метеорита могла потрапити на земну поверхню у вигляді меншої кількості метеоритів у південній частині гір. Один або декілька більших метеоритів (розміром до 10 см) можуть бути розташовані на краю Десни між Černým kopcem a Sedmidomky, невеликі метеорити (до декількох см) можуть бути розпорошені на більшій площі від водоспадів у долині Черни Десни до села Черна-Річка. Швидше за все, це кам’яні метеорити з чорно-коричневою матовою корою, які всередині мають сірувате забарвлення. Вони помітно важчі за наземні породи однакових розмірів. Схематичне зображення найбільш вірогідного району для окремих мас метеоритів є на доданій карті.

 Якщо хтось знайде фрагмент, який, на його думку, може бути шуканим метеоритом, астрономи були б дуже раді, щоб їм повідомили про таку знахідку, за контактами, вказаними нижче. Вони можуть надати експертну оцінку знахідки і водночас запевняють, що повернуть зразки, надіслані на оцінку, шукачеві, якщо він цього забажає. У будь-якому випадку, завжди потрібно добре задокументувати знахідку, тобто найкраще сфотографувати знайдений зразок у вихідному положенні (або краще кілька знімків з різних кутів зору, навіть просто за допомогою мобільного телефону), сфокусувати місце розташування (наприклад, за допомогою GPS або намалювати більш детальну карту, тощо) та записати усі важливі обставини знахідки, наприклад дату та час.

Астрономи просять зв’язатися за контактами: Astronomický ústav AV ČR, oddělení MPH, Fričova 298, 251 65 Ondřejov, тел. 323620153 або 323620160, або лише в найбільш невідкладних випадках мобільний телефон 607729608.

Також можна надіслати повідомлення в електронному вигляді на електронну адресу: mph@asu.cas.cz (кращий спосіб спілкування).

Важливе зауваження: Через велику кількість телефонних дзвінків та електронних листів, астрономи просять зв’язуватися лише у найневідкладніших випадках. А телефонувати лише у випадку потенційної знахідки, інакше краще написати електронного листа.

Оксана ЧОПАК


social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
baner 1 baner 2
Новини дня