karpat.in.ua

В Туреччині відомий телевізійний проповідник був засуджений до понад 1000 років ув’язнення

У понеділок один із турецьких судів засудив відомого мусульманського телевізійного проповідника Аднана Октара до 1075 років та 3 місяців ув’язнення, якого поряд із багатьма іншими злочинами звинуватили у керуванні злочинною організацією, – повідомляє турецьке державне інформаційне агентство Anadolu.

Згідно з повідомленням, чоловіка визнали винним за 24 обвинуваченнями. Серед інших, його притягнули до відповідальності за заснування та керівництво злочинною організацією, політичне та військове шпигунство, підтримку міжнародної мережі гюленістів, оголошеної збройною терористичною організацією в Туреччині, сексуальне насильство, порушення податкового та антитерористичного законодавства, відмивання грошей тощо.

Окрім Октара, на лаві підсудних сиділо також 235 його послідовників. Відомий як “права рука” проповідника Таркан Явас, був також засуджений до 211 років ув’язнення за скоєння ряду злочинів. Октар – один із найбільш суперечливих громадських діячів Туреччини. Він вів музичні ток-шоу на власному телевізійному каналі A9. У прямих ефірах чоловік проповідував цінності ісламу майже виключно молодій аудиторії на різні теми. Програма час від часу переривалася танцювальними виступами дівчат у відвертому одязі, яких він називав «кошенятами». Сам Октар переглядав танці, сидячи поруч у студії.

У лютому 2018 року турецька Служба засобів масової інформації призупинила шоу на кілька передач і оштрафувала A9 за приниження жінок у програмі. Окарта остаточно затримали в липні 2018 року на його розкішній віллі в Стамбулі. Наліт поліції проти його однодумців охопив кілька провінцій країни. Судовий позов розпочався у вересні 2019 року.

Октар спочатку вивчав дизайн інтер’єру, потім філософію та історію, але врешті-решт університет таки не закінчив. Він є автором численних книг під псевдонімом Харун Яхья. У своїх книгах він заперечує еволюційну теорію Дарвіна, сперечається з марксизмом і комунізмом, а також має безліч власних трактувань Корану.

Джерело: MTI