Через обіцянку Байдена мігранти з Гондурасу вирушили до США
У п’ятницю тисячі мігрантів із Гондурасу, які прямують до США, прорвали кордон Гватемали. Гватемальські сили безпеки мали сутички із сотнями членів каравану.
Влада розташованого біля кордону міста Ель-Флорідо спочатку заявляла, що у близько 5-тисячному натовпі багато жінок та дітей, тому вони не застосовували насильства щодо них. У суботу керівництво країни все ж вирішило не пускати натовп далі. Крім того, імміграційне бюро Гватемали видало попередження про те, що ще одна група з майже трьох тисяч людей також вирушила з Гондурасу.
Згідно з повідомленням, ця група вже перетнула кордон, і гватемальські сили безпеки зіткнулися із сотнями з них у прикордонному селі Вадо Хондо. Інший звіт свідчить, що лише невелика група людей перетнула кордон, близько тисячі людей було депортовано назад через кордон, багатьох також затримано. Повідомляється, що ті, хто пройшов, направляються до Мексики. Однак Мексика також не планує їх приймати, оскільки міграційна угода зі США все ще діє. Караван, швидше за все, продовжуватиме зменшуватися. До речі, Мексика не проти регульованої імміграції, проти лише несанкціонованої. Міністерство закордонних справ Мексики закликало місцеву владу зупинити натовп, зокрема, для запобігання поширенню Covid-19.
Міністерство високо оцінило заходи гватемальської поліції, водночас закликало Гондурас не випускати своїх мігрантів.
Це перший караван мігрантів із Центральної Америки, який вирушив до Сполучених Штатів цього року, імовірно, вони сподіваються на більш лояльние ставлення до питання міграції нового уряду США. Джо Байден, інавгурація котрого відбудеться в середу, пообіцяв, вступивши на посаду, негайно врегулювати ситуацію з мігрантами, надавши громадянство 11 мільйонам іноземців, які зараз незаконно проживають нині у США.
Pueblo Sin Fronteras, організація, яка фінансується мільярдером Джорджем Соросом, котра організовує каравани мігрантів, закликала майбутню адміністрацію Байдена виконати свої обіцянки у цьому питанні та пповпливати на Мексику й держави Центральної Америки, щоб вони проводили міграційну політику, яка поважає і підтримує права людини на вільне пересування.
Згідно з повідомленнями преси, хоча новообраний президент Джо Байден обіцяв більш гуманний підхід, ніж його попередник, уряди країн між США та Гондурасом – Гватемала та Мексика – хочуть зберегти свої суворі заходи захисту кордону. І навряд чи Вашингтон буде проти, оскільки кілька радників Байдена анонімно висловили занепокоєння з приводу можливої ескалації хвилі міграції.
Гватемала та Гондурас разом із Сальвадором розташовані у так званому північному трикутнику Центральної Америки. Регіон вважається одним із найбільш постраждалих у світі. Ситуація ще більше погіршується епідемією коронавірусу та спустошенням ураганів у листопаді минулого року. За даними міжнародних організацій, щорічно в середньому щонайменше півмільйона людей із трьох країн нелегально мігрують до США.
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися