У Лівані відбуваються криваві протести проти надзвичайного стану через COVID-19

У Лівані відбуваються криваві протести проти надзвичайного стану через COVID-19

09:00 Січень 28, 2021

Події 1416 4 хвилини

У ліванському місті Триполі відбуваються протести через рішення влади ввести цілодобову комендантську годину для стримування епідемії коронавірусу. Силовики застосовують проти мітингувальників сльозогінний газ, внаслідок сутичок постраждали десятки людей.

Протестувальники у Триполі перекрили дорогу бочками та підпалили сміттєві контейнери, 26 січня 2021 р.

Про це пише Al Jazeera.

Триполі, друге за величиною місто у Лівані, є одним з найбідніших районів країни. Після того, як влада заборонила людям виходити з дому навіть для походів по продукти та тренувань, у місті почалися протести.

Національне новинне агентство Лівану NNA повідомляло про перші антикарантинні протести 23 січня. Група протестувальників перекрила дороги на площі Аль-Нур у Тріполі та Аль-Манкубіне Беддаві на знак протесту через погіршення економічної кризи у країні після введення карантинних обмежень. Люди вимагали від влади скасувати рішення про введення надзвичайного стану.

Протестувальники підпалили контейнери для сміття урядових приміщень, кілька людей закидували урядові будівлі камінням.

У вівторок, 26 січня учасники протесту намагалися проникнути до будівлі мерії Триполі, а 27 січня підпалили кімнату охорони біля входу у будівлю.

Демонстранти закидували мерію та машини правоохоронців пластиковими пляшками із запалювальною сумішшю. У відповідь силовики розганяли мітингувальників, зокрема застосовували сльозогінний газ та водомети.

За даними «Червоного Хреста» у Лівані, внаслідок сутичок постраждали щонайменше 45 людей. Водночас агентство NNA повідомляє про 23 поранених.

Що передувало?

Через зростання кількості хворих на COVID-19 у Лівані ввели надзвичайний стан, який передбачає цілодобову комендантську годину. Влада заборонила людям виходити з дому навіть за продуктами. На вулицю дозволили виходити лише окремим категоріям людей — зокрема журналістам і медикам. Обмеження розпочалися 14 січня й триватимуть до ранку 25 січня.

Такий крок влади країни є реакцією на складну ситуацію з поширенням COVID-19. У Лівані критично не вистачає вільних місць у лікарнях. Крім того, на систему охорони тисне й фінансова криза в країні, яка триває вже два роки, а також наслідки вибуху в порту Бейрута у серпні 2020 року (який, зокрема, зруйнував кілька лікарень у столиці країни).

Ситуація з поширенням коронавірусу в країні вийшла з-під контролю після свят. Тоді уряд Лівану пом’якшив карантинні заходи й дозволив відкрити ресторани, готелі та навіть нічні клуби. Як пише Associated Press, під час святкувань до країни прибуло приблизно 80 тисяч ліванців, які проживають за кордоном.

Наразі, за даними Університету Джонса Хопкінса, у Лівані понад 289 тисяч підтверджених випадків коронавірусного захворювання, з них 2 553 ㅡ летальні. Загалом чисельність населення країни становить менше як 7 мільйонів жителів.

Джерело

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
baner 1 baner 2
Новини дня