ООН закликала не втягувати дітей у військові конфлікти

ООН закликала не втягувати дітей у військові конфлікти

09:10 Лютий 15, 2021

Події 1935 4 хвилини

Magyar

Всесвітній день червоної руки, або Міжнародний день боротьби з використанням дітей-солдатів, організований ООН 12 лютого, має на меті закликати світових лідерів дотримуватися закону і не втягувати дітей у військові конфлікти.

За даними ЮНІСЕФ, останні роки стали «смертельним десятиліттям» для молоді в зонах бойових дій. З 2010-го було зареєстровано 170 000 грубих порушень, зокрема вбивств, зловживань, викрадень, випадків сексуального насильства та вербування дітей.

«Я був дуже молодий. Разом із батьками ми поверталися додому з поля, коли озброєна група спіймала нас. Вони погрожували моїм батькам, били їх. А мене забрали з собою в ліс», – пригадує Пабло.

Хлопчик провів два роки в лавах конголезької збройної групи, яка часто використовувала дітей як живий щит.

«Найстрашніше було тоді, коли доводилося воювати. Але добувати для себе їжу або знаходити місце, де можна поспати, теж стало гірким досвідом. А якщо ми потребували лікаря, то це справді виявлялося великою проблемою. Медиків не було. Якщо ти захворів, то мав знайти когось у лісі, хто тобі допоможе», – розповідає юнак.

За підрахунками, у світі кожна шоста дитина тим чи іншим чином постраждала від збройних конфліктів, а кількість неповнолітніх хлопців і дівчат, які змушені бути солдатами, постійно зростає.

«За останні 10 років кількість дітей-солдатів збільшилася на 75%. Екстремальна бідність – головне пояснення їхнього вербування. Адже групи, які забирають дітей, обіцяють батькам годувати та навчати їх в обмін на службу. Зазвичай саме через це сім’ї вирішують віддати дитину в таку організацію», – каже адвокат із захисту прав дітей Каміль Ромен де Боск.

Минулого тижня колишній командувач угандійських солдатів був засуджений за військові злочини. Міжнародний кримінальний суд відхилив аргумент, що Домінік Онгвен, завербований у віці 9 років, сам став жертвою війни.

«Усе це є свідченням того, скільки шкоди вони завдають дітям. Це добре показує, як їхнє дитинство розтрощується вщент, як дитина стає спочатку жертвою, а потім агресором. Це яскраво демонструє, що цю практику необхідно терміново припинити», – зазначила Каміль Ромен де Боск.

Життя дало Пабло другий шанс: у рамках програми реабілітації тепер хлопець вчиться на столяра. Однак кількість збройних конфліктів у всьому світі лише зростає, і сотні тисяч дітей проходять через порочне коло насильства, з якого дуже рідко вдається знайти вихід.

Джерело: euronews

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня