karpat.in.ua

Бразильські тропічні ліси незаконно продаються

ВВС звертає увагу на те, що частину тропічних лісів у Бразилії незаконно продають у Facebook. Деякі з оголошень пропонують територію площею у тисячі футбольних полів у тропічному лісі. Територію, що пропонується до продажу, включають землі корінних американських племен та заповідники.

Facebook «співпрацює з місцевою владою», але не перешкоджає торгівлі тропічними лісами. Компанія відповіла на запит видання BBC, що «відповідальність за законність операції несуть продавці та покупці».

Корінні жителі та активісти-природоохоронці вважають, що цього замало. «Окупанти настільки нахабні, що вже рекламують нелегальний бізнес у Facebook», – каже Іванеїде Бандейра, голова громадської організації «Канінде».

Якщо хтось у пошуковику Мarketplace на Facebook введе португальською слова «ліс» чи «деревина» та звузить пошук на Амазонію, отримає чимало результатів. Деякі оголошення містять супутникові знімки та координати GPS.

Деякі з продавців визнають, що у них немає документів на право власності лісу.

Однак бізнес і так працює, існує великий попит із боку лісової промисловості та тваринництва на деревину, яку можна вирубати, та землю, що залишиться.

Згідно з кадрами, знятими на приховану камеру, продавець, гуляючи на території випаленого ним дощового лісу, стверджує, що влада нічого не перевірятиме. Він пропонує на продаж землю, таким чином підготовлену до ведення сільського господарства, утричі дорожче від початкової ціни.

Журналісти «BBC» поспілкувалися із ще чотирма продавцями. За словами одного з них, він не може стверджувати, що на території не пересуваються час від часу племена, але насправді територія, яку він продає, є середовищем існування та мисливським угіддям племені приблизно з 200 людей.

Альвім Соуза Алвес, який продає землю в заповіднику, також розповів, що наполегливо лобіює легалізацію права власності на землю, отриману за фальшивою угодою про купівлю-продаж. Його метод полягає у вирубці або спалюванні лісу, таким чином територія стає вже не заповідною. Співробітники ВВС звернулись до конгресмена, який організовував зустрічі фермерів та влади. Колонел Крістостомо заявив: йому «не повідомили, що землі були отримані незаконно», тому він з чистою совістю працював над питанням легалізації земель.

Видання BBC також зв’язалося з міністром навколишнього середовища Бразилії. Рікардо Саллес каже, що уряд країни не терпить злочинів. Однак уряд скоротив бюджет урядового органу управління, що займається охороною лісу, на 40 відсотків.

Facebook вважає, що фільтрувати рекламу незаконних власників земель – надто складно для компанії, тож із беззаконням має боротися місцева влада.

euronews