РНБО доручила СБУ вивчити можливу держзраду під час ратифікації Харківських угод

РНБО доручила СБУ вивчити можливу держзраду під час ратифікації Харківських угод

18:13 Березень 11, 2021

Події 2213 4 хвилини

Magyar

Рада нацбезпеки та оборони України доручила Службі безпеки України вивчити обставини ратифікації так званих Харківських угод, що відкрили шляхи для анексії Криму.

Про це на брифінгу за підсумками засідання повідомив секретар РНБО Олексій Данілов.

Данілов нагадав, що у 2008 році уряд мав запропонувати законопроєкт, який урегульовував би питання виходу Чорноморського флоту РФ. Однак законопроєкт розроблений не був і це, словами секретаря, стало “першою цеглиною, яка почала руйнувати систему нашої безпеки”.

Крім цього, це призвело до появи у 2010 році так званих Харківських угод. Документ підписали тодішні президенти України та Росії Віктор Янукович та Дмитро Медведєв. Згідно з угодами, термін перебування Чорноморського флоту Російської Федерації у Севастополі було продовжено до 2042 року в обмін на здешевлення для України російського газу. Данілов наголосив, що угоди ратифікували надто швидко — вже за 4 дні після їх підписання.

Зауважимо, що це рішення було ухвалене в напівпустій залі: присутніми були 238 депутатів, з них 236 проголосували “за”. Згідно з інформацією на сайті парламенту, ратифікацію підтримали фракція “Партії регіонів” (160 голосів “за” від 161 депутата), фракція “Блок Литвина” (20 голосів), фракція Комуністичної партії України (27 голосів). Фракція “Блок Юлії Тимошенко” дала 9 голосів, фракція Блоку “Наша Україна – Народна Самооборона” — 7. Ще 14 голосів дали позафракційні депутати.

Обставини цього голосуванні і має дослідити СБУ.

Є окреме доручення СБУ з’ясувати обставини, у який спосіб ці 236 депутатів голосували з нього питання. Якщо СБУ вважатиме за необхідне, вона має порушити [провадження] за 111 статтею ККУ по держзраді щодо цих осіб,

— сказав секретар РНБО.

Данілов звернув увагу на те, що серед цих 236 осіб є чимало таких, що і сьогодні беруть активну участь в українській політиці. Окремо він наголосив на участі в голосуванні тодішнього спікера парламенту Володимира Литвина, який тепер намагається стати ректором київського вишу.

Всі депутати, що були тоді, голосували “за”, не голосували “за”, вони будуть обов’язково… Служба безпеки буде з’ясовувати, з яких причин, з якою мотивацією, як це все відбувалося. […] Там є чинні нардепи, чинні олігархи, як ви їх називаємо,

— додав Данілов.

Джерело

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня