У Туреччині 38 людей засудили до довічного ув’язнення за спробу державного перевороту
38 людей були засуджені до довічного ув’язнення за порушення конституційного порядку під час спроби здійснити військовий переворот у Туреччині 2016 року.
У середу суд Анкари засудив до довічного ув’язнення в умовах суворого режиму 6 осіб та звичайного – 32 осіб за позовом, у якому було звинувачено 497 учасників спроби військового перевороту в Туреччині в липні 2016 року, повідомляє турецьке державне інформаційне агентство Anadolu.
Більшість фігурантів справи брали участь у змові, маршируючи від будівлі президентської гвардії, тоді як частина з них залишалася в центрі.
Їхнє ув’язнення трибунал призначив на підставі порушення конституційного ладу.
Найсуворіше покарання було присуджене колишньому командиру збройних сил, експолковнику Мухаммету Танджу Пошору, який відповідав за окупацію штабу турецького державного мовника (ТРТ). Цього військового також визнали винним у замаху на президента республіки, тому він був засуджений до подвійного суворого позбавлення волі.
Колишній підполковник Уміт Генсера отримав звичайне довічне ув’язнення за те, що разом із ведучим у прямому ефірі державного телевізійного шоу прочитав маніфест військового перевороту.
Ще один екскомандир збройних сил, колишній полковник Мухсін Куці Баріст, був засуджений загалом до 61 з половиною років в’язниці за порушення особистої свободи та поранення п’яти людей.
Крім того, 106 осіб засудили до менших строків позбавлення волі (на максимальний термін – до 16 років 8 місяців) за спробу повалення конституційного ладу, сприяння вбивству президента республіки та членство в збройній терористичній організації.
Суд виправдав 121 обвинуваченого, а щодо 231 особи дійшов висновку, що немає підстав для призначення покарання.
У 2004 році, сподіваючись на вступ до Європейського Союзу, Анкара скасувала смертну кару. На зміну їй прийшло довічне ув’язнення в умовах суворого режиму, що ускладнює долю засуджених через низку обмежень і майже виключає вихід на свободу.
Організатором та натхненником спроби перевороту 2016 року турецьке керівництво вважає міжнародну мережу мусульманського проповідника Фетхуллаха Гюлена, що проживає в США. Відповідно до офіційної позиції, учасники руху, який був оголошений збройною терористичною організацією, протягом багатьох років навмисно проникали в державний і приватний сектори, готуючись до повалення влади.
У ніч на 15 липня 2016 року обвинувачені захопили будівлю військового штабу та державних ЗМІ – TRT в Анкарі, а в Стамбулі перекрили перший Босфорський міст. Учасники військового перевороту вийшли із казарм на броньованій техніці, після чого їхні винищувачі й вертольоти обстріляли будівлю парламенту, а також дорогу біля президентського палацу і штаб-квартири спецназу та поліції столиці. Глава держави закликав цивільне населення вийти на вулиці, що й запобігло військовому перевороту.
Помста уряду після інциденту торкнулася не тільки безпосередніх учасників перевороту, але й потенційних членів та прихильників мережі гюленістів. Протягом останніх чотирьох з половиною років влада Туреччини повільно, крок за кроком, арештувала сотні тисяч громадян, до тюремного ув’язнення було засуджено десятки тисяч людей, у тому числі військових, поліцейських, суддів, прокурорів, лікарів, учителів, бізнесменів та журналістів.
У зв’язку зі спробою перевороту 2016 року було ініційовано 289 позовів, більшість з яких на сьогодні вже закриті.
Джерело: liner.hu
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися