В епіцентрі акцій протесту в Колумбії згоріла будівля суду

В епіцентрі акцій протесту в Колумбії згоріла будівля суду

18:03 Травень 28, 2021

Події 1997 3 хвилини

Magyar

В м. Тулуа, Колумбія, епіцентрі акцій протесту, який протягом місяця триває у країні, згоріла будівля суду, ймовірно, в результаті підпалу.

Згідно зі світлинами, будівля суду в місті вщент зруйнована.

«Вандали застосовують підпал, щоб перешкодити правосуддю, як […] і в м. Тулуа», – написав у Twitter міністр оборони Колумбії Дієго Молано.

Міністр юстиції Вільсон Руїз назвав це «терористичними актами». Організації, наближені до Колумбійської комісії національного страйку, заявляють, що пожежу спричинили озброєні цивільні особи поза межами протестного руху.

У протестах втратили життя вже 42 людей

Із кінця квітня в різних містах Колумбії тривають численні демонстрації та заворушення. За останніми даними офісу омбудсмена, на сьогоднішній день у протестах загинуло щонайменше 42 людини, багато з них – у результаті сутичок вз правоохоронцями.

У середу представник Верховного комісара ООН з прав людини в Колумбії Джульєтта Ріверо закликала провести розслідування щодо насильницької смерті в Тулуа. Міжамериканська комісія з прав людини висловила занепокоєння та закликала Колумбію впустити своїх представників до країни.

Список вимог

Загальнонаціональний страйк, оголошений наприкінці квітня, спочатку був протестом проти податкової реформи, яку з того часу уряд країни відмінив. У середині травня лідери страйку подали до уряду перелік вимог, серед яких припинення залучення військових під час протестів, використання вогнепальної зброї правоохоронцями та сексуальне насильство над жінками з боку силовиків.

Серед вимог також залучення представників ООН та церков до переговорів з урядом. Нещодавно до переліку потрапив і протест проти реформи системи охорони здоров’я та відстоювання хиткого миру. Уряд Колумбії в 2016 році підписав мирну угоду з ультралівою партизанською організацією «Революційні збройні сили Колумбії» (FARC), після чого економічні показники країни почали значно покращуватися. У конфлікті, що закінчився угодою, який тривав близько п’ятдесяти років, за офіційними даними, загинуло понад 260 тисяч людей, а 6,9 мільйона залишили свої домівки.

MTI/Origo

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
baner 1 baner 2
Новини дня