Пентагон узяв на себе відповідальність за смерть 23 цивільних

Пентагон узяв на себе відповідальність за смерть 23 цивільних

15:46 Червень 6, 2021

Події 423 4 хвилини

Magyar

Під час військових дій США у 2020 році загинуло 23 цивільних, десять було поранено, ідеться в річному звіті міністерства оборони Сполучених Штатів.

Пентагон вивчив дані військових операцій в Іраку та Сирії проти терористичної організації «Ісламська держава», в Афганістані проти «Талібану», в Ємені проти повстанців хуситів, а також у Сомалі та Нігерії проти джихадистів. Як показало розслідування, найбільше цивільних – 20 осіб – загинуло в Афганістані, по одному – в Іраку та Сомалі. Це сталося внаслідок авіаударів. Нігерія потрапила до списку через операцію спецназу зі звільнення заручників у жовтні минулого року, коли було врятовано громадянина США.

Дані 2020-го свідчать про значне покращення порівняно з 2019-м, коли Вашингтон визнав загибель 132 цивільних та поранення 91 особи. Це можна пояснити тим, що у зв’язку з поразкою «Ісламської держави» кількість авіаударів у Сирії та Іраку значно зменшилася. Ще більший вплив мало те, що після досягнення президентом США Дональдом Трампом згоди з «Талібаном» у лютому 2020-го бойова активність в Афганістані також суттєво знизилася.

За підрахунками, минулого року американці здійснили приблизно тисячу авіаударів у чотирьох конфліктах, роком раніше – 3500, а 2016-го – понад 13 000.

Виникає питання, наскільки надійними є дані Вашингтона. У звіті Пентагону підкреслюється, що вся інформація про поранення цивільного населення ретельно розслідується незалежно від джерела: власного, повідомлень місцевих, висвітлення в ЗМІ, публікацій у соціальних мережах, громадських організацій.

Експерти міністерства оборони США вивчають усі випадки, наприклад, перевіряють, чи справді відбулася військова операція Сполучених Штатів у зазначеному місці у вказаний час, чи дійсно вона була американською або, можливо, проводилася іншими силами, аналізують надійність відомостей та встановлюють, чи справді були людські жертви.

Переважну більшість інформації Пентагон не підтверджує. Минулого року зі 165 таких повідомлень в Афганістані лише в сімох випадках американських солдатів визнали відповідальними за заподіяння шкоди цивільному населенню.

Документ називає цю методологічну різницю головною причиною того, що дані громадських організацій говорять про набагато більше жертв серед цивільних. Наприклад, Airwars, яка здійснює моніторинг цивільних жертв збройних конфліктів, вважає, що їхня реальна кількість може бути щонайменше в п’ять разів більшою, ніж визнають США.

Місія ООН з допомоги Афганістану 2020-го повідомила про понад 3000 загиблих мирних жителів у країні. Хоча також підтвердила, що сили міжнародної коаліції відповідальні лише за незначну частину з них – 89.

Водночас визнання факту «додаткових втрат» ще не означає притягнення до відповідальності. Пентагон виділяє три мільйони доларів на компенсацію рідним жертв серед цивільного населення. Однак за минулий рік не було використано жодного долара.

Magyar Nemzet

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня