Ринок дитячої праці: глобальна ситуація небезпечно погіршується
Глобальна ситуація щодо дитячої праці швидко погіршується: лише за останні чотири роки у світі кількість дітей, які піддаються експлуатації, зросла майже на 8,5 мільйона.
Таким чином, наразі в різних країнах може нараховуватися понад 160 мільйонів маленьких дітей, яким доводиться працювати заради власного життя та виживання своєї родини. Про це йдеться в спільному звіті Міжнародної організації праці й Організації Об’єднаних Націй з прав дитини ЮНІСЕФ, що був опублікований у Всесвітній день боротьби з дитячою працею 12 червня.
Дані звіту вражають: кожна десята дитина на Землі працює, і кожна друга з них вимушена виконувати небезпечну, фізично чи морально руйнівну, роботу. Багато з них унаслідок цього помирають від фізичних та психічних страждань.
Представляючи звіт, генеральний директор Міжнародної організації праці Гай Райдер, зокрема, зазначив, що пандемія відіграє значну роль у погіршенні ситуації. У підсумку, за їхніми оцінками, щонайменше 108 мільйонів дітей потрапили до категорії тих, хто марно працює й не може вийти з бідності. Для багатьох ключовим фактором виживання є робота їхніх дітей. «Якщо ми не будемо виступати проти цього, до кінця наступного року ще 9 мільйонів дітей у світі можуть зазнати такої ж долі», – додав він.
Усе це є значною проблемою, особливо в менш розвинутих державах, але водночас експерти закликають і розвинені економіки взяти до уваги й повністю ліквідувати цю практику. Багато міжнародних організацій запускають місцеві програми з ліквідації дитячої праці, які мають особливу стратегію, що відповідає фактичній ситуації. Але якщо їхні зусилля не будуть підтверджені політичною волею, вони не зможуть зупинити небезпечну тенденцію власноруч.
Джерело: Euronews
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися