karpat.in.ua

Міграційна криза на литовсько-білоруському кордоні

Литовським прикордонникам довелося застосувати сльозогінний газ та інші засоби впливу проти нелегальних мігрантів, які вторглися із сусідньої Білорусі, заявили у відомстві в суботу.

Проти групи з 8 мігрантів прикордонники застосували сльозогінний газ, здійснили постріли в повітря, поклали порушників на землю та вдягли наручники. Згідно з повідомленням, за останню добу на литовсько-білоруському кордоні було затримано 116 нелегальних мігрантів, а днем раніше 150.

З початку року на цій ділянці кордону зупинили 938 мігрантів, що в 11 разів перевищує кількість випадків, зареєстрованих протягом відповідного періоду 2020-го – торік затримали лише 81 порушника. За повідомленнями ЗМІ, більшість мігрантів прибули з Іраку та Сирії, менша кількість – з Туреччини, Єгипту та Ірану. Кілька з них попросили притулку в Литві, в основному ті, члени сімей яких уже проживають у державах – членах Європейського Союзу. Раніше міністр внутрішніх справ Агне Білотайте заявила, що серед мігрантів є і білоруси.

«Ситуація на кордоні надзвичайно напружена й може погіршитися», – заявив міністр закордонних справ Литви Габріеліус Ландсбергіс, додавши, що метою МЗС є повернення нелегальних мігрантів туди, звідки вони приїхали.

Заступник міністра закордонних справ Мантас Адоменас зазначив, що більшість мігрантів прибуває без документів і це ускладнює їхню ідентифікацію. Як пояснив політик, цей процес триває, відомство працює над тим, щоб мати можливість видавати мігрантам документи, які дозволять законно повернути їх до країни походження. За даними видання Delfi, Вільнюс уже зв’язався з урядом Іраку.

Литва має Шенгенський кордон протяжністю 1070 км, який також є зовнішнім кордоном Європейського Союзу. Найдовший відрізок – 679-кілометровий кордон з Білоруссю. Під час візиту до Литви в п’ятницю Урсула фон дер Ляєн, президент Європейської комісії, пообіцяла Вільнюсу підтримку в контролі над її кордонами.

(magyarnemzet.hu)