В Україні зброя все частіше використовується у побутових конфліктах

В Україні зброя все частіше використовується у побутових конфліктах

19:16 Лютий 28, 2020

Події 4568 4 хвилини

Magyar

В Україні проблема незаконного обігу та використання зброї потребує комплексного обговорення і законодавчого налагоджування, оскільки становить серйозну загрозу громадській безпеці, зазначають експерти.

У п’ятницю на прес-конференції в агентстві “Інтерфакс-Україна” голова керівної ради Центру безпекових досліджень “СЕНСС” Вадим Черниш розповів, що центр провів дослідження шляхом збору та аналізу інформації з відкритих джерел (сайтів органів державної влади, правоохоронних органів, соцмереж, ЗМІ) про випадки використання нелегальної зброї та боєприпасів.

Так, згідно з даними дослідження, в період за вересень-грудень 2019 року було виявлено 538 випадків незаконного використання і застосування зброї, найбільше таких подій було в Дніпропетровській, Київській, Донецькій областях і в Києві.

Дослідження засвідчило, що злочини із застосуванням зброї здебільшого коять групи осіб, пов’язані незаконним обігом зброї, розповсюдженням наркотиків і насильницькими злочинами. Також незаконно можуть використовувати зброю ветерани, які мають проблеми через негативний вплив на їхню психіку перебування в зоні бойових дій, ще схильні раніше судимі й особи в стані алкогольного сп’яніння.

“Рівень сприйняття образи та можливий доступ до зброї може провокувати цілу низку проблем”, – наголосив він.

За результатами моніторингу виявлено тенденцію широкого використання зброї в побутових конфліктах – кожен десятий випадок із зафіксованих.

Також моніторинг продемонстрував, що 57 випадків незаконного застосування зброї у вересні-грудні минулого року стосувалися обстрілів у публічних місцях.

Крім того, дослідження продемонструвало тенденцію до збільшення кількості людей, які легально володіють зброєю і застосовують її у стані алкогольного або наркотичного сп’яніння з порушенням громадського порядку. Порівняно з 2015 роком таких власників зброї стало вчетверо більше – з 1065 до 4399 осіб.

“Нам необхідна ціла кампанія, щоб війна залишалася в зоні ведення бойових дій … Має проводитися робота з ветеранами, з військовослужбовцями, необхідно встановити кількість зброї, яка залишилася поза контролем уряду”, – висловив думку Черниш.

У цьому контексті він наголосив на необхідності системного та комплексного підходу до вирішення цієї проблеми, затвердження законодавчих змін.

“Є явний зв’язок між окупацією частини території України … Багато програм мають бути відкориговані з урахуванням реалій сьогодення … Це питання таке комплексне, що має бути визначений, на нашу думку, відповідальний орган, і не тільки правоохоронний … І з законодавством у нас зараз не все гаразд, діє досі постанова Верховної Ради, яка прописує лише окремі питання, що стосуються права власності на зброю”, – підсумував Черниш.

Інтерфакс-Україна

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня