На похороні президента Гаїті Жовенеля Моїза пролунали постріли
На похороні у Кап-Гаїтієні на півночі країни президента Гаїті Джовенела Мойсе, якого два тижні тому вбили в результаті замаху, лунали постріли.
Через це американська делегація на чолі з послом США Ліндою Томас-Грінфілд незабаром перервала свій візит. Негайно покинула місце інциденту і спеціальний представник ООН у Гаїті Хелен Ла Лайм.
За кілька хвилин до церемонії поховання натовп почав скандувати «Вбивця!», коли на місце прибув керівник поліції Гаїті Леон Шарль, інші вигукували «Де Жовенель?»
Поліція оточила намет, де знаходилася труна Моїза, і застосувала сльозогінний газ. Водночас, удалині було видно хмару диму підпалених шин.
Емоційно напружена церемонія поховання розпочалася після прибуття дружини вбитого президента Мартіни Моїз, яка була поранена внаслідок замаху на чоловіка. Натовп у той же час вимагав «правди», скандуючи, зокрема: «Повісьмо їх!», «Спалімо їх», «Вони вбили Жовенеля!»
Напруга в Гіїті триває із середи, першого дня триденної жалоби. Як серед прихильників, так і противників Моїза є ті, хто стверджує, що вбивство президента було «змовою» еліти столиці Порт-о-Пренс проти бідної чорної більшості.
У четвер протестуючі перекрили дороги від столиці до Кап-Гаїтієна, спорудивши барикади, які вони підпалили. Підпалили й міст, потім лунали постріли, протестуючі розбрелись по місту, вимагаючи справедливості у справі про вбивство. Протестуючі відкрили вогонь біля ресторану, напали на іноземного оператора та закидали камінням дипломатичний автомобіль. Охоронці відкрили вогонь у відповідь, а потім утекли.
У другій половині дня на прощальній церемонії в церкві Успіння Богоматері в Порт-о-Пренсі декілька членів громади також вимагали справедливості. Більше того, дехто висловлював своє переконання, що покійного президента не можна поховати, поки справедливість не буде встановлена.
Моїз був убитий групою озброєних осіб у його резиденції 7 липня. Мотив поки не відомий. Вбивство президента призвело до хаосу в країні, яка і без того бореться з масштабними проблемами. Наростаюче насильство між озброєними групами змусило тисячі людей покинути житло, а економічний стан повернув країну до списку найбідніших країн американського континенту.
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися