В українських річках знайшли сліди препаратів від COVID

В українських річках знайшли сліди препаратів від COVID

10:12 Серпень 2, 2021

Події 4118 4 хвилини

Magyar

У Мінекології заявили про велику кількість препаратів від коронавірусу в пробах води з українських річок.

У головних річках України виявили залишки медичних препаратів, що використовуються при лікуванні COVID-19. Про це заявив заступник голови Мінекології Михайло Хорев в ефірі телеканалу Будинок в неділю, 1 серпня.

Як повідомив заступник міністра, нещодавно в Україні провели первинний аналіз (скринінг) трьох головних річок, води яких використовуються для водопостачання населення – Дніпра, Дністра та Сіверського Донця.

“Перевіряли воду на 3200 речовин – це цільовий скринінг, тобто коли у вас є конкретний перелік і ви шукаєте. А також вода досліджувалася на 64 тисячі речовин – це просто припущення, що вони можуть бути чи ні. Згідно з результатами, дійсно, якісь забруднюючі речовини є”, – пояснив Хорев.

Було встановлено, що в українських водах відзначається дуже велика кількість цинку, а також пестициди, але не в дуже великій кількості. Фіксуються і метали, при цьому в воді практично немає ртуті. Також є сліди фармпрепаратів у воді.

“Ковідних” препаратів дуже багато. Те, що входить саме в “ковідний” протокол, саме ці речовини зараз у нас в воді. Ми це фіксуємо. Ми ж з вами вживаємо таблетки. Велика кількість людей лікується, і це все потрапляє туди. У Європі відбувається те ж саме… Європейці чітко оцінюють: якщо фармпрепарати трапляються в воді – це значить, що погано, недостатньо працюють очисні споруди… В Європі є і хороші модернізовані очисні споруди, але є і старі”, – додав Хорев.

При цьому, як зазначив чиновник, дуже велика проблема – наявність фосфатів, які застосовуються при виробництві миючих засобів.

“Вони, по-перше, погано чистяться, і тому є постійно в наших стічних водах через те, що очисні споруди з ними не можуть впоратися. Є два способи в світі, як борються з фосфатами: або будувати дорогі очисні споруди, або їх забороняють у використанні миючих засобів”, – говорить заступник голови Мінекології.

У свою чергу Україна пішла іншим шляхом – ввела обмеження на використання фосфатовмісних засобів, але вони почнуть діяти з 2023 року.

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня