karpat.in.ua

У Кабулі люди протестують через закриття банків – мільйони осіб не мають доступу до своїх грошей

Сотні громадян протестують на вулицях Кабула, вимагаючи відкрити банки, повідомляє афганське інформаційне агентство Hama Press. Люди хочуть, щоб їм виплатили хоча б частину їхніх депозитів. Водночас власники банків заявляють, що не можуть продовжувати працювати у звичному режимі, поки не відкриється центральний банк. Крім того, багато працівників фінансових установ не наважуються діяти, побоюючись за власну безпеку. Аналогічна ситуація склалася з пунктами обміну валюти і навіть з валютниками.

Банки в Афганістані закриті з моменту приходу до влади талібів, тобто вже майже два тижні. Мільйони людей не мають доступу до своїх депозитів, а роботодавці не виплачують заробітну плату працівникам.

Нова влада пообіцяла відкрити банки 25 серпня, але цього не сталося.

За два дні до того, 23 серпня, таліби заявили, що тимчасовим виконуючим обов’язки голови центрального банку призначений Хаджі Мохаммад Ідріс.

Раніше колишній очільник фінансової установи Аджмаль Ахмаді, який керував центральним банком під час правління експрезидента Асрафа Гані, заявив, що таліби матимуть доступ лише до 0,1% державних грошових резервів, оскільки значна їхня частина була заморожена Сполученими Штатами. Він наголосив, що «Талібан» повинен контролювати потік капіталу, обмежити доступ до доларових активів, щоб уникнути стрімкої інфляції та збіднення населення.

Повстанці «Талібану», котрих позбавила влади міжнародна військова коаліція, очолювана США, 15 серпня без бою за кілька годин окупували Кабул, а потім заявили, що війна, яка тривала в Афганістані 29 років, закінчилася.

Глава держави Асраф Гані втік з країни.

Через два дні «Талібан», оголосивши амністію для афганських держслужбовців, закликав їх повернутися на робочі місця і спокійно працювати.

Нові очільники країни заявили, що прагнуть підтримувати мирні відносини з іншими країнами, поважати права жінок відповідно до ісламських законів.

Незважаючи на такі обіцянки, багато хто побоюється, що з поверненням талібів до влади держава знову керуватиметься суворим ісламським законодавством (шаріатом), яке діяло під час їхнього панування в 1996–2001 роках. Тоді, зокрема, жінкам заборонялося працювати, а злочини часто каралися стратою або відрубуванням кінцівок.

Джерело: origo.hu