karpat.in.ua

Лідерку білоруської опозиції Марію Колесникову засудили до 11 років позбавлення волі

Навіть після викрадення Марія Колесникова відмовилася від депортації з Білорусі.

Одну з провідних опозиційних діячок Білорусі, яка минулого року очолила масштабні протести проти авторитарного лідера Олександра Лукашенка, Мінський суд позбавив волі на 11 років.

Марія Колеснікова стала однією з трьох жінок, що очолили масові мирні протести минулого літа. Вони загрожували 26-річному правлінню Лукашенка й були придушені шляхом невпинних репресій.

Більшість провідних опозиційних діячів, зокрема Світлана Тихановська, яка стала лідером руху номер один, були змушені втекти за кордон невдовзі після початку протестів у серпні 2020-го. Виступи громадян спричинила перемога Лукашенка на президентських виборах, які на міжнародному рівні вважаються сфальсифікованими.

Однак Колеснікова відмовилася тікати, навіть коли Лукашенко знову посилив свою владу. У вересні минулого року вона була викрадена силовиками з вулиці Мінська й доставлена до українського кордону, де її намагалися примусово депортувати.

Та опозиціонерка стала чинити опір. Вона порвала свій паспорт, щоб зробити депортацію неможливою, і відмовилася виїхати, незважаючи на те, що в Білорусі їй загрожувало неминуче ув’язнення.

У понеділок Мінський суд засудив її та іншого відомого активіста Максима Знака до 11 років ув’язнення. Вирок винесли за екстремізм та незаконну спробу захоплення влади. Знак і Колеснікова були членами опозиційної Координаційної ради, створеної під час протестів, щоб вимагати від Лукашенка мирної передачі влади.

Судовий процес проходив за зачиненими дверима, жодних публічних доказів не оприлюднювалося. Підсудні не визнали своєї провини, назвавши звинувачення політичними. Вирок доповнює місяці жорстоких репресій у Білорусі, адже режим Лукашенка намагався придушити всю організовану опозицію після повалення протестів.

Діяльність більшості незалежних засобів масової інформації та правозахисних груп стала неможливою, сотні людей були заарештовані, а десятки вже засуджені до позбавлення волі. Практично всі провідні опозиціонери перебувають у в’язниці або у вимушеному висланні, пише ABC News.

Джерело: liner.hu