karpat.in.ua

Голову Національного банку Словаччини підозрюють у корупції

Кілька провідних словацьких політиків-лібералів закликали подати у відставку голову центрального банку Петра Казиміра, проти якого, за повідомленнями ЗМІ, прокуратура порушила провадження у зв’язку з отриманням хабарів, зазначає словацьке суспільне інформаційне агентство TASR.

Генеральна прокуратура звинуватила Петра Казиміра, голову Національного банку Словаччини (колишнього міністра фінансів), у посередництві в передачі 50 000 євро хабаря Франтішеку Імрецену, ексголові фінансового управління. До речі, Радко Куруц, один із заступників міністра фінансів уряду Роберта Фіцо, також перебуває під слідством через підозру в корупції.

Про розслідування проти голови Нацбанку першим повідомив ліберальний портал aktuality.sk, стверджуючи, що провадження стосується хабаря колишньому голові фінансового управління. Цю інформацію на сьогодні не підтвердила ані поліція, ані прокуратура.

Очільник міністерства фінансів попередніх урядів Петер Казимір, під час роботи якого вперше в історії країни вдалося скоротити дефіцит бюджету до нуля, відкинув звинувачення на свою адресу. Він зазначив, що оскаржить нібито неправомірні дії, котрі, на його думку, є вигадкою й не мають обґрунтування.

У відповідь на повідомлення преси Вероніка Ремісова, глава міністерства інвестицій та розвитку сільських територій, першою закликала Казиміра подати у відставку. До неї приєдналася й друга партія коаліції – ліберальна «Свобода і солідарність» (SaS). Глава держави Зузана Капутова також виступила, заявивши, що поважає презумпцію невинуватості, але на місці Казиміра задумалася б про відставку. Міністр фінансів Ігор Матович, колишній прем’єр, зазначив, що звинувачення серйозне і, якщо воно виявиться правдою, Казиміру доведеться піти.

Роберт Фіцо, у колишньому уряді якого Казимір був міністром фінансів, заявив, що проти голови Нацбанку відкрили справу, бо «комусь потрібна ця посада». Він зазначив, що Казимір «буде дурнем», якщо подасть у відставку, оскільки провадження проти нього ґрунтується лише на показаннях так званого «свідка, який покаявся», але перебуває під вартою.

Використання «свідків, що покаялись» і самі причетні до певних злочинів, однак сподіваються на пом’якшення покарання за свідчення проти інших, є предметом гострих дискусій у Словаччині, де за останні місяці прокуратура на такій основі розпочала провадження в багатьох різних справах. Цю практику критикують представники правоохоронних органів та опозиційні політики, які неодноразово називали її інструментом внутрішньополітичної боротьби.

 (kitekinto.hu)