Європол: у ході операції в даркнеті затримали понад сотню зловмисників

Європол: у ході операції в даркнеті затримали понад сотню зловмисників

11:31 Жовтень 27, 2021

Події 1754 3 хвилини

Magyar

У ході операції під назвою Dark HunTOR у так званому даркнеті, ринку зі спеціальними технологіями шифрування, якими користуються переважно злочинці, правоохоронці затримали понад сотню осіб та вилучили готівку, криптовалюту, зброю й наркотики, повідомила у вівторок Організація поліцейського співробітництва Європейського Союзу (Європол).

За даними організації ЄС, що базується в Гаазі, узгоджені дії за участю Болгарії, Франції, Німеччини, Італії, Нідерландів, Швейцарії, Великобританії, а також Австралії та Сполучених Штатів були спрямовані на продавців і покупців на платформах даркнету.

Під час координованої Європолом операції Dark HunTOR на онлайн-ринках незаконних товарів 65 підозрюваних заарештували в Сполучених Штатах, 47 – у Німеччині, 24 – у Великобританії. Крім того, затримали ще по четверо злочинців в Італії та Нідерландах. Деяких із них влада класифікувала як «дуже цінних». Багато хто був великим продавцем на майданчику DarkMarket, який Європол розкрив раніше цього року.

Усього в затриманих було вилучено 26,7 мільйона євро готівкою, 230 кг наркотиків та 45 одиниць зброї. Серед наркотиків виявилося 152 кг амфетаміну, 27 кг опіатів та понад 25 тисяч таблеток екстазі. Зазначається, що під час операції Італія закрила два нелегальні інтернет-маркети, які працювали з її території, пропонуючи загалом понад 100 000 незаконних товарів. У кількох країнах досі триває розслідування, ідеться в повідомленні.

Спецоперація Dark HunTOR виявилася успішною завдяки інформації, отриманій під час січневого «закриття» DarkMarket, найбільшого на сьогодні нелегального інтернет-ринку, нагадав Європол у своїй заяві.

Онлайн-ринок DarkMarket, який функціонував з Німеччини, мав близько 500 000 користувачів, понад 2 400 продавців, які здійснили щонайменше 320 000 незаконних фінансових транзакцій, а також перерахували понад 4 650 біткоїнів і 12 800 криптовалюти під назвою Monero. Продавці торгували переважно наркотиками, але фальшиві гроші, викрадені чи підроблені дані кредитних карток, анонімні SIM-карти та інтернет-програми, що містять віруси, також були в «прайс-листі» нелегального інтерфейсу.

Джерело: MTI

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
baner 1 baner 2
Новини дня