Афганістан на межі краху: голодна смерть чекає й на дітей

Афганістан на межі краху: голодна смерть чекає й на дітей

18:20 Жовтень 27, 2021

Події 1862 4 хвилини

Magyar

Директор Всесвітньої продовольчої програми ООН Девід Бізлі в понеділок попередив, що, якщо Афганістан не вдасться врятувати від колапсу, мільйони афганців, зокрема дітей, помруть з голоду.

Посадовець вимагає надати заморожені кошти для підтримки гуманітарних зусиль у країні.

Бізлі зазначив, що більше половині 39-мільйонного населення Афганістану, тобто 22,8 мільйона людей, загрожує голод. Два місяці тому їх було ще 14 мільйонів.

«Діти помиратимуть. Люди будуть голодувати, – підкреслив він. – Справи стануть набагато гіршими».

Корінь проблем Бізлі бачить у нестачі фінансування та майже повному краху афганської економіки.

Бойовики «Талібану» захопили Кабул без бойових дій у серпні цього року й перехопили владу від уряду, який підтримував Захід. Після цього міжнародні пожертвування зменшилися, а залежність афганської економіки від допомоги вийшла на перший план більше, ніж зазвичай. Крім того, іноземні активи Афганістану були заморожені у зв’язку з тим, що міжнародне співтовариство ще не визначилося щодо свого ставлення до нового уряду країни.

Ситуація з продовольством, яка загострилася через зміну клімату, була кризовою ще до того, як «Талібан» прийшов до влади.

«Наші прогнози збуваються швидше, ніж очікувалося», – підкреслив Бізлі. «Кабул впав швидше, ніж ми очікували, а економічний колапс відбувається ще раніше», – додав він.

«Заморожені кошти повинні бути розблоковані, щоб люди могли вижити», – наголосив Бізлі.

З наближенням зими Всесвітня продовольча програма потребує 220 мільйонів доларів на місяць, щоб прогодувати найбільш вразливих афганців.

Багато мешканців країни змушені продавати свої активи, щоб отримати їжу, адже «Талібан» не здатен виплачувати зарплату тим, хто працює в державному секторі. На сьогодні міські громади вперше стикаються з продовольчою кризою такого ж масштабу, як і сільські.

МПП скористалася також власним резервом, щоб мати можливість надавати продовольчу допомогу Афганістану до грудня. Це сталося через те, що кілька донорів не виконали своїх зобов’язань, – каже Бізлі й додає: – Можливо, доведеться перерозподілити кошти, призначені для допомоги іншим країнам, на користь Афганістану».

Організації, що надають допомогу, закликали держави, незадоволені політикою нового уряду Кабула в галузі прав людини, зв’язатися з талібами, щоб запобігти краху. Вони попередили, що колапс може спровокувати міграційну кризу, подібну до тієї, яка виникла у 2015 році.

«Не думаю, що світові лідери усвідомлюють, що на них чекає», – зазначив Бізлі, перерахувавши низку гуманітарних криз на Близькому Сході, в Африці та Центральній Америці.

Джерело: hirado.hu

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня