В Угорщині знову з’явився пташиний грип

В Угорщині знову з’явився пташиний грип

16:25 Листопад 13, 2021

Події 2040 3 хвилини

Magyar

Підтип вірусу пташиного грипу H5N1 був виявлений лабораторією Національного управління з питань безпеки харчових ланцюгів Угорщини в області Бараня в туші померлого дикого птаха – гуски білочолої.

У зв’язку з цим дуже важливо, щоб фермери звертали особливу ​​увагу на недопущення контактів поголів’я з дикими птахами, які можуть відігравати значну роль у поширенні вірусу.

Патоген був виявлений у туші гуски, знайденої поблизу рибного ставка в с. Шумонь, область Бараня. Тутешні водно-болотні угіддя є місцем відпочинку великої кількості диких птахів, тому становлять високий ризик поширення пташиного грипу. Повторну появу вірусу можна пов’язати з осінньою міграцією птахів, оскільки шляхи їхніх перельотів пролягають через всю територію країни.

Національне управління з питань безпеки харчових ланцюгів Угорщини закликає фермерів намагатися мінімізувати можливість контактів поголів’я з дикими птахами.

Надзвичайно важливо суворо дотримуватися протиепідемічних правил. Поголів’я ферм необхідно годувати і напувати в закритих приміщеннях, бажано огородити територію для захисту від диких птахів. Корм також має зберігатися в закритому місці. Слід стежити й за тим, щоб він був недоступний для чужих особин.

У зв’язку з цим випадком обмеження торгівлі не запроваджено, оскільки інфікованим був дикий птах.

Водночас про виявлення вірусу необхідно повідомити Європейському Союзу і третім країнам. Посилення епідемічних обмежень наразі не передбачається, рішення про це за необхідності прийматиме очільник національної ветеринарної служби. Спеціалісти здійснюють постійний контроль епідемічної ситуації.

 (vg.hu)

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня