karpat.in.ua

У Нью-Делі через смог закрили школи

Влада індійської столиці Нью-Делі закрила на невизначений термін усі школи та коледжі через нестерпний смог. Щоб покращити якість повітря, деякі вугільні електростанції також були закриті, а рух транспорту обмежено. У деяких місцях забруднення повітря зросло у вісім разів.

Деякі школи закрилися ще минулого тижня через нестерпний смог, а уряд Індії заявив, що розглядає можливість подальшого закриття, щоб покращити якість повітря, оскільки густий дим робить місто практично нежиттєздатним.

Рівень PM2,5, – крихітної частинки, яка засмічує легені людей, – у Нью-Делі набагато вищий, ніж той, який вважається безпечним за рекомендаціями Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ).

У вівторок у кількох районах міста були виміряні значення близько 400 або вище, які можна кваліфікувати як критичні.

Відповідно до індексу якості повітря або AQI, значення від нуля до 50 є хорошим, а значення від 51 до 100 вважається задовільним, – повідомляє BBC.

Через кілька факторів, таких як викиди від автомобілів і промислових об’єктів, пил і погода, Нью-Делі є найбільш забрудненою столицею у світі з точки зору якості повітря.

Повітря стає токсичним, особливо в зимові місяці. Відсутність руху повітря ще більше збільшує рівень забруднення, оскільки забруднювачі утримуються в нижніх шарах атмосфери.

Цього року масштаби забруднення повітря стали настільки жахливими, що Верховний суд Індії видав суворе попередження, вказуючи урядам штатів і федеральним органам вжити негайних заходів для вирішення проблеми.

Будівельні роботи в столиці були заборонені до 21 листопада, однак влада зробила виняток для транспортних і оборонних проектів, а вантажівкам заборонили в’їжджати в Делі та сусідні штати Уттар-Прадеш, Пенджаб, Хар’яна та Раджастан, за винятком тих, які перевозять першочергові необхідні вантажі.

Крім того, з 11 міських вугільних електростанцій лише п’ятьом дозволили продовжити роботу.

Американська дослідницька група з Інституту енергетичної політики Чиказького університету (EPIC) повідомляє, що індійські міста регулярно очолюють глобальні рейтинги забруднення повітря і що погане повітря вбиває більше мільйона людей щороку.

Вони додали, що люди в Північній Індії «дихають у десять разів гіршим повітрям, ніж будь-де в світі».