На ринку криптовалют уже здійснюються шахрайства на мільярди доларів

На ринку криптовалют уже здійснюються шахрайства на мільярди доларів

11:28 Листопад 22, 2021

Події 683 3 хвилини

Magyar

Недавні дослідження аналітиків блокчейну Elliptic показують, що шахрайство і крадіжки на децентралізованих фінансових платформах в цьому році спричинили збитків на 10,5 мільярда доларів.

Згідно з опублікованим звітом, останніми роками на так звані платформи DeFi (децентралізовані фінансові платформи) вливається багато грошей, що демонструє зростаючий інтерес до криптовалют. DeFi, скорочено – децентралізовані фінанси, є збірним терміном для додатків Ethereum і blockchain, призначених для виключення фінансових посередників (переважно фінансових установ) від транзакцій.

Платформи DeFi дозволяють користувачам кредитувати, брати в борг або заощаджувати (зазвичай у формі криптовалюти), оминаючи «традиційних фінансових охоронців та посередників», таких як банки. Прихильники кажуть, що ця технологія пропонує дешевший та ефективніший доступ до фінансових послуг, але їхні заходи безпеки все ще недостатньо розроблені. Таким чином, не дивно, що стрімке зростання користувачів DeFi супроводжувалося бумом злочинності в цьому переважно нерегульованому секторі.

Згідно зі статистикою, на платформах DeFi наразі зберігаються криптовалюти вартістю 86 мільярдів доларів проти 12 мільярдів доларів рік тому. Користувачі вже зазнали збитків на суму понад 12 мільярдів доларів (3,907 мільярда форинтів) від злочинів, скоєних додатками DeFi, платформами кредитування та децентралізованими біржами з 2020 року, а більшість збитків відбулися лише у 2021 році.

Ці втрати в основному були пов’язані з помилками програми та помилками коду, а також із хакерськими прийомами, заснованими на лазівках у системі обслуговування DeFi. Хоча кажуть, що великі платформи DeFi постійно працюють над удосконаленням і подальшим посиленням заходів безпеки в майбутньому, конкурувати з хакерами далеко не просто.

Джерело:  (origo.hu)

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня