«Кур’єри», серед яких є українці, за перевезення мігранта беруть до кількох тисяч євро – поліція Польщі

«Кур’єри», серед яких є українці, за перевезення мігранта беруть до кількох тисяч євро – поліція Польщі

16:04 Листопад 26, 2021

Події 748 4 хвилини

Magyar

Навіть декілька тисяч євро беруть контрабандисти за перевезення одного нелегального мігранта до Західної Європи. Більшість контрабандистів – це іракці та сирійці, які проживають в Європейському Союзі, але є й поляки, – повідомив у середу речник Головної комендатури поліції інспектор Маріуш Цярка, повідомляє Польське радіо.

Від серпня поліція затримала у Польщі 316 так званих нелегальних кур’єрів (дані поліції станом на 26 листопада), котрі намагалися перевезти понад 1,3 тис. мігрантів.

«Трапляється, що ми зупиняємо кур’єрів у внутрішній частині країни, навіть перед німецьким кордоном», – сказав Цярка.

Він підкреслив, що контрабандисти є різних національностей. «Насправді можна зробити багатонаціональний огляд. Це громадяни Швеції, Німеччини, Нідерландів, грузини, українці», – заявив він.

Цярка розповів, що контрабандисти в основному походять із Сирії чи Іраку. «Вони прибули до ЄС легально або отримали статус, який дозволяє їм залишатися у країнах ЄС, і зараз вони дуже часто хочуть заробити, перевозячи нелегальних мігрантів углиб Західної Європи», – сказав він.

«Трапляється, що це також поляки з різних воєводств, а також журналісти або колишні журналісти, які приїжджали у прикордонну зону, а потім перевозили мігрантів. Затримані пояснювали, що займаються своєю професією», – додав він.

За словами Цярки, кур’єри «діють не з доброти чи добродушності, а лише з метою отримання прибутку, стягуючи за кожну контрабанду людини від кількох сотень до кількох тисяч доларів або євро.

Він зазначив, що мігрантів «часто перевозять у скандальних умовах, а також без дотримання правил дорожнього руху». Цярка додав, що «контрабандисти часто не мають водійських прав і вирішують приїхати навіть з Німеччини».

Додамо, що дуже часто на трагедії мігрантів хочуть «заробити» теж громадяни України, яких затримує польська поліція під час дорожнього контролю. Про один із найновіших подібних випадків зупинки двох українських «кур’єрів» у Польщі повідомили у четвер. У Сейнах на Підляшші поліція затримала водія з України, який перевозив чотирьох сирійців. А у Єльонці був затриманий український «кур’єр», котрий їхав за афганцями, котрі очікували на нього після нелегального перетину білорусько-польського кордону.

Джерело

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня