Афганістан: бідні продають свої органи

Афганістан: бідні продають свої органи

17:04 Січень 16, 2022

Події 821 2 хвилини

Magyar

Бідність завжди була масштабною проблемою в Афганістані, але із серпня минулого року ситуація ще більше погіршилася. Дедалі більше афганців змушені йти на радикальне рішення: продають власні органи, щоб прогодувати свої сім’ї. Погіршення ситуації було викликано захопленням влади в країні Талібаном, оскільки через це Афганістан припинив отримувати міжнародну допомогу.

«Більшість людей, які продають свої нирки, рано чи пізно зіткнуться з проблемами зі здоров’ям. Більшість афганських донорів – із бідних прошарків, які продають свої нирки іншим», – розповідає афганський лікар-терапевт.

В Афганістані бідність стосується всіх, не лише тих, хто живе в сільській місцевості. Після кожної такої трансплантації лікарі рекомендують донорам рік відпочинку, які, однак, не мають такої можливості.

«Я не зміг піти жебракувати, радше продав нирку. Так я зможу хоча б деякий час годувати своїх дітей», – каже 40-річний чоловік, якого нещодавно виписали з лікарні.

ООН почала збирати 5 мільярдів доларів, щоб допомогти Афганістану запобігти гуманітарній катастрофі.

Euronews

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня