Президент Сербії не боїться запланованого на нього замаху

Президент Сербії не боїться запланованого на нього замаху

21:28 Січень 24, 2022

Події 1061 4 хвилини

Magyar

Прем’єр-міністр Сербії Ана Брнабіч уперше розповіла про це 14 січня, заявивши, що Європол поінформував уряд про плани замаху на президента Сербії, який злочинці планували здійснити в першій половині лютого. Вона додала, що за організацією вбивсятва стоїть лідер клану кавачі в Чорногорії Радоє Звіцер (Radoje Zvicer).

«Я читав інформацію від Європолу про замах на мене, але мені більше нічого про це не відомо. Цим питанням займаються компетентні державні органи, тому приводів для занепокоєння немає», – заявив президент Олександр Вучич.

За його словами, у списку осіб, які хотіли влаштувати вбивство, фігурують імена семи осіб різних національностей, але сам він ніколи ні про кого з них не чув і не зустрічався з ними.

«Одна європейська країна передала нам інформацію про замах на мене, багато деталей. Нічого особливого я не скажу, це робота правоохоронних органів. Я пишаюся, що в нас протягом року немає жодного замовного вбивства, Сербія – одна з найбезпечніших країн. Звичайно, спеціальні служби працюють над запобіганням подібним випадкам», – заявив президент Сербії.

Як зазначив Вучич, здійснити замах непросто, у сербської влади є певні дані, вона працює над з’ясуванням деталей, а також «оголосила в розшук певних людей» і має інформацію про те, звідки повинна була надійти зброя, яку використали б потенційні вбивці.

Президент також розповів про мотиви замаху на нього, зазначивши, що наркокартелі не можуть працювати без сприяння державних органів, оскільки йдеться про мільярди євро, але така підтримка дестабілізувала б Сербію. «Не думаю, що людей цікавлять історії про замахи на мене, їх цікавить, щоб держава довела, що готова боротися з наркокартелями й застосовувати закон однаково проти всіх. Громадяни повинні знати, що їхні діти на вулицях наших міст і сіл перебувають у безпеці», – підкреслив Вучич.

Востаннє в Сербії замах проти одного з державних лідерів було скоєно 19 років тому. Тоді, 12 березня 2003-го, прем’єр-міністр Зоран Джінджич (Zoran Đinđić) був застрелений ветераном війни із загону «червоних беретів» Мілошевича, але його замовник Мілорад Улемек мав тісні зв’язки також із злочинною організацією «Земунський клан».

Джерело: hvg.hu

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня