Тропічний шторм в Африці призвів до значної кількості жертв

Тропічний шторм в Африці призвів до значної кількості жертв

15:13 Січень 29, 2022

Події 2027 3 хвилини

Magyar

Жертвами тропічного шторму Ана та повеней на півдні Африки стали вже понад 70 людей. У Малаві, Мозамбіку та на Мадагаскарі 130 тисяч осіб були змушені покинути свої домівки.

У Малаві через шторм загинуло щонайменше 11 людей, по всій країні немає електрики.

Деякі регіоні оголошені зоною стихійного лиха. У Мозамбіку зареєстровано 18 загиблих, але місцеві експерти кажуть, що їхня точна кількість невідома. Від повені постраждало щонайменше 20 тисяч людей.

Ана зруйнувала десятки шкіл і лікарень, а також чимало лінії електропередач.

Після того як шторм відступив, в окремих регіонах почалися сильні зливи, які спричинили повені.

Прем’єр-міністр Карлос Агостіньо ду Росаріу повідомив, що стихійне лихо принесло значні проблеми й Мозамбік не може самостійно впоратися з ними.

«Ми є країною, яка не спричиняє зміни клімату, але належимо до тих держав, що найбільше потерпають від зміни клімату», – сказав він.

Прем’єр-міністр попросив надати міжнародну допомогу. ЮНІСЕФ направить до країни своїх спеціалістів, щоб підтримати приблизно 45 тисяч людей, які потребують гуманітарної допомоги.

Малаві також оголошено зоною стихійного лиха. Тут від повеней найбільше постраждали лінії електропередач та будинки, без електропостачання залишилися цілі міста. Для тисяч людей, які були змушені покинути свої домівки, створено близько 44 таборів екстреної допомоги.

Шторм спочатку досяг берегів Мадагаскару, там повідомляють про найбільшу кількість жертв. У школах та спортивних залах у столиці, Антананаріву, відкрили тимчасові притулки для евакуйованих.

(Origo)

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня