Наркоторговці вбивають корінне населення Колумбії

Наркоторговці вбивають корінне населення Колумбії

13:35 Червень 21, 2022

Події 1099 3 хвилини

Magyar

У Колумбії дедалі більше корінного населення стає жертвами наркоторговців. Кореспондент Euronews вирушив до провінції Каука, де ситуація найбільш складна, щоби з’ясувати причини цього явища.

У важкодоступних горах провінції Каука, на південному заході Колумбії, 16 тисяч гектарів плантацій коки. Останнім часом обсяги наркотрафіку різко зросли, тому засаджені площі тут охороняють озброєні групи.

Рука центральної влади сюди не досягає і не може запобігти вбивству корінних індіанців, які виступають проти вирощування коки. Фабіан Камайо Гуейтіо вже втратив двох братів унаслідок насильства, він також отримав поранення.

«Ці збройні угруповання в основному складаються з неповнолітніх. У них немає ні політичних, ні революційних цілей, вони зосереджені лише на економічній вигоді. Перш за все захищають інфраструктуру, пов’язану з вирощуванням», – пояснює Фабіан репортеру Euronews Ектору Естепі.

Овеймар – також індіанець, працює охоронцем. За його словами, мирна угода між урядом і групою FARC призвела лише до атомізації груп наркоторговців. На чоловіка напали через кілька днів після репортажу, але він залишився неушкодженим. Іншим не так пощастило. Із 2018 року в Колумбії було вбито 89 вождів індіанців, більшість із них в окрузі Каука. Через насильство багато хто залишив цей район.

«Я не живу в своїй громаді, мені довелося поїхати через постійні переслідування. В цьому жилеті, з цим кийком ми стаємо їх ціллю. Вони вважають, що ми заважаємо їхній роботі, через нас вони не можуть робити те, що хочуть», – розповідає біженка Йоана Дагуснас.

У провінції Каука правозахисники перебувають у серйозній небезпеці.

«Понад 900 лідерів громад були вбиті в Колумбії з моменту підписання мирної угоди з FARC у 2016 році. Корінні індіанці в Кауці вважають, що ця конвенція лише посилює насильство. Вони вимагають, щоби державна влада посилила свою присутність у цьому регіоні, відкривала школи та розвивала проєкти для громад», – повідомляє кореспондент Euronews Ектор Естепа з півночі провінції.

Euronews

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
baner 1 baner 2
Новини дня