У Німеччині засудили найстарішого на сьогодні охоронця нацистських концтаборів

У Німеччині засудили найстарішого на сьогодні охоронця нацистських концтаборів

13:48 Червень 29, 2022

Події 514 2 хвилини

Magyar

Колишнього охоронця нацистських концтаборів, 101-річного Йозефа Шютца, засудили до п’яти років ув’язнення, йдеться у заяві суду Бранденбурга-на-Гафелі.

Розгляд справи Йозефа Шютца почався наприкінці минулого року. Згідно з обвинуваченням, чоловік був причетний до вбивства 3518 осіб у період із 1942 до 1945 року як службовець СС.

Підсудний протягом усього процесу заперечував, що був охоронцем табору, хоча прокуратура представила чималу кількістю доказів.

Протягом останніх років перед судом постало багато, зараз уже літніх, людей, які, ймовірно, були причетними до геноциду під час Другої світової війни. Перед Шютцом звинувачення висунули проти Ірмгард Фурхнер, котра під час Другої світової війни працювала секретаркою у концтаборі в Штутгофі.

Суд над Фурхнер розпочався негладко, оскільки 96-річна обвинувачена втекла, але її згодом упіймали. Вона мала стати перед судом уранці, зрештою правоохоронці затримали її на бульварі в Гамбурзі о 2 години дня після того, як проти неї був виданий ордер на арешт.

Окрім цих двох згаданих справ, правоохоронці Німеччини розслідували ще 15 випадків.

Табір Заксенхаузен був відкритий у 1936 році й був одним із перших концентраційних таборів. Певний час тут проходили навчання й охоронці інших таборів, таких як Освенцім і Треблінка. Окрім євреїв та радянських військовополонених, у таборі стратили повстанців голландців та громадян Німеччини, оголошених нацистським режимом ворогами.

Джерело: index.hu

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня