Трамп: у Нью-Йорк відправлять 1 000 військових, виробляють мільйони масок

Трамп: у Нью-Йорк відправлять 1 000 військових, виробляють мільйони масок

11:54 Квітень 6, 2020

Події 4429 7 хвилин

Magyar

До Нью-Йорка відправлять 1 000 військових, виробляють мільйони масок, – заявив у суботу президент США Дональд Трамп на щоденному пресбрифінгу. У суботу епідемія коронавірусу забрала рекордних 1 244 життя в США.

Президент заявив, що до Нью-Йорку, задля боротьби з недугою, залучають тисячі військових. Він повторив, що наступні два тижні стануть «найскладнішими» та принесуть багато смертей, однак – як він висловився – деяких регіонів країни епідемія не торкнеться.

Дональд Трамп розповів: Федеральне агентство з надзвичайних ситуацій (FEMA) замовило близько 180 мільйонів N95, тобто медичних масок, у американських компаній, і зараз працює над замовленням додаткових 3 мільйонів. Він додав: Національний стратегічний резерв поповнюється 29 мільйонами доз антималярійного препарату – гідроксихлорохіну. Президент повторно наголосив, що відповідно до проведених лабораторних аналізів Гідроксихлорохін здається ефективним проти Covid-19.

Очільник Білого дому також згадав одну з американських компаній, яка раніше неохоче продавала маски на внутрішньому ринку і більше експортувала їх до Канади та Латинської Америки. Трамп заявив: відповідно до Закону про оборонне виробництво, він зобов’язав підприємство виробляти продукцію для внутрішнього ринку. «Нам потрібні маски, і ми хочемо, щоб вони допомогли нашій країні», – сказав він про компанію, пообіцявши, що згодом вона заплатить «гірку ціну» за небажання співпрацювати.

Відповідаючи на запитання журналіста, він рішуче заперечив, що США здійснили «піратство сучасного часу» і нібито повернули б 200 000 масок, призначених для експорту в Німеччину назад до країни. «Ніякого піратства не було, скоріш навпаки», – наголосив він.

Дональд Трамп – у незвичний для нього спосіб – згадав і особистий випадок, розповівши, що двоє його друзів у Нью-Йорку знаходяться на ШВЛ, оскільки вони хворі на Covid-19. У відповідь на запитання журналіста він також розповів про свою молодшу дитину, 14-річну Баррон. За його словами, підліток дуже суворо дотримується правил, навіть не виходить на вулицю.

Директор Національного центру з алергології та інфекційних хвороб та член урядової робочої групи, Ентоні Фоучі сказав: «Ми не повинні дивуватися, кількість смертельних випадків зросте». Він підкреслив, що соціальна дистанція працює. «Я благаю американців, щоб вони залишалися вдома, цей метод справді працює», – висловився він.

Член урядової групи, лікар Дебора Біркстакож звернула увагу на те, що наступні два тижні будуть «дуже жорсткими». За її словами, кількість нових інфекцій може трохи зменшитися, однак рівень смертності – ні. Вона виділила Нью-Йорк та Новий Орлеан епіцентрами епідемії, але додала: очікується, що новими епіцентрами можуть стати Пенсильванія, Колорадо та столиця Сполучених Штатів – Вашингтон.

Мер Вашингтона Мюріел Боузер у суботу заявила: очікується, що кожен із семи людей у столиці буде заражений коронавірусом. Вона також сказала, що в місті є щонайменше 93 000 діагностованих випадків інфекції, а очікується, що епідемія досягне свого піку до середини червня – початку липня.

В суботу ввечері на прохання губернатора штату Дуга Дюсі Дональд Трамп оголосив Арізону районом, постраждалим від катастрофи. Це означає, що Арізона отримає більше коштів від федерального уряду.

Американський круїзний корабель під назвою «Коралова принцеса» причалив у суботу ввечері в Майамі, штат Флорида, про прибуття якого також було оголошено судноплавною компанією в п’ятницю. У повідомленні вказувалося, що на борту корабля було кілька пасажирів, заражених вірусом, але після стикування було встановлено, що на круїзному судні знаходиться двоє загиблих. Майже достеменно відомо, що вони померли від коронавірусу.

Хоча в усіх штатах США посилюються заходи, щоб спробувати запобігти поширенню вірусу, в штаті Джорджія губернатор Брайан Кемп відкрив попередньо закритий пляж. Кемп ввів комендантську годину на території всього штату у четвер, однак у суботу з-під цієї заборони звільнив приморські пляжі. Муніципалітет одного з популярних курортів з острова Тібі проголосував за закриття пляжу ще 20 березня, але губернатор знову відкрив його. Міський голова Ширлі Сешнс оголосив у своїй заяві: острів не хоче виконувати розпорядження. «У той час, як Пентагон замовив сотні тисяч мішків для трупів для зберігання тіл американців, що помирають від коронавірусу, губернатор Кемп вимушений знову відкрити пляжі штату Джорджія та заявляє, що будь-який виконавчий орган, який не виконуватиме рішення, буде оштрафований або ув’язнений», – написав мер. Він також попросив місцевих жителів добровільно триматися якнайдалі від пляжу.

Субота, до речі, була одним із найсумніших днів: саме цього дня померла більшість хворих коронавірусом у США. До вечора Університет і лікарня Джона Хопкінса повідомили про 1 224 загиблих. Таким чином кількість померлих від коронавірусу в країні зросла до понад 8 490.

Джерело: МТІ

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня