У Словаччині до 23 років ув’язнення засудили одного із виконавців резонансного вбивства журналіста Яна Куціяка та його нареченої
У Словаччині суд у понеділок, 6 квітня, засудив колишнього військовослужбовця Мирослава Марчека до 23 років тюремного ув’язнення за вбивство журналіста-розслідувача Яна Куціяка і його нареченої Мартіни Кушнірової в лютому 2018 року, повідомляє DW.
«Це було холоднокровне і жорстоке вбивство. У жертв не було ані найменшого шансу врятуватися», – заявила суддя під час оголошення вироку, повідомляє агенція новин Reuters. Прокуратура оскаржить вирок, оскільки просила 25 років для вбивці і вважає покарання м’яким.
До відома, 30 грудня 2019 року суд у Словаччині вже засудив до 15 років ув’язнення Золтана Андруско, який раніше зізнався у причетності до вбивства Куціяка та Кушнірової. На той час 42-річний чоловік був єдиним із п’ятьох обвинувачених у цій справі, хто зізнався у причетності до вбивств.
Спочатку Андруско погодився на 10-річний вирок, однак суд відхилив цю угоду зі слідством і виголосив більш жорстке покарання, з яким погодився обвинувачений, повідомив суд. За інкримінованим Андруску злочином йому загрожувало довічне ув’язнення.
У підсумку, цого судили окремо, оскільки він співпрацював зі слідством. Слідство вважає імовірним замовником вбивства бізнесмена Маріана Кочнера, діяльність та зв’язки з італійською мафією якого розслідував Куціяк.
Як відомо, 27-річний журналіст Ян Куціяк і його наречена були вбиті 21 лютого 2018 року у будинку в 65-ти кілометрах на схід від Братислави. В останньому матеріалі, над яким Куціяк працював перед смертю, він досліджував зв’язки наближених тодішнього прем’єр-міністра Словаччини Роберта Фіцо з італійськими підприємцями, які, своєю чергою, були пов’язані з мафією.
Серед іншого Ян Куціяк розслідував шахрайські схеми з дотаціями ЄС на розвиток сільського господарства в Словаччині і угодами, укладеними численними компаніями Кочнера. Колишній шеф-редактор Куціяка Петер Барді у вересні 2017 року розповів, що Кочнер наказав стежити за журналістом і погрожував йому в телефонних розмовах. Куціяк повідомив владі про ці погрози, проте жодних заходів вжито не було.
Вбивство Яна Куціяка і посмертна публікація його статті спричинили масові антиурядові демонстрації і в підсумку – відставку Роберта Фіцо з посади глави уряду.
І тоді, на перших після вбивства журналіста Яна Куціяка та його нареченої парламентських виборах у Словаччині перемогла опозиція.
НЬЮЗМЕЙКЕР
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися