У Німеччині виявили російську пропагандистську машину

У Німеччині виявили російську пропагандистську машину

15:56 Вересень 8, 2022

Події 1150 5 хвилин

Magyar

Логотип німецької газети та новинного порталу «Süddeutsche Zeitung» використовується для поширення прокремлівських повідомлень в Інтернеті. Знайти невідомих втілювачів практично неможливо, але пропагандистська кампанія дуже схожа на дезінформаційні операції російських спецслужб. Методи відносно прості, й Süddeutsche Zeitung – не єдина жертва.

Невідомі зловживають логотипом Süddeutsche Zeitung (SZ) для поширення проросійської пропаганди в Інтернеті, повідомляє німецьке видання. Пропагандистські відеоматеріали поширюються на підроблених сайтах, створених на дещо змінених офіційних доменних іменах видання (sueddeutscheizeitung.de), (sueddeutscheizeitung.me), таким чином вводячи в оману читачів. За даними видання, наразі кампанія не була дуже успішною й не охопила фейками велику кількість людей.

Порожні продуктові полиці, канцлер Олаф Шольц перед турбіною газопроводу «Північний потік-1», поліцейські б’ють протестувальників – одні з тем змонтованих відеороликів, які мають на меті викликати занепокоєння у глядача. Вони доповнюються повідомленнями про те, що німці страждають і обурені санкціями проти Росії та вимагають закінчити «економічну війну» проти Кремля. У верхньому кутку відео є логотип Süddeutsche Zeitung, дизайн сайту, кольори також подібні й нагадують німецьку газету.

Журналісти SZ підозрюють, що за цими відеозаписами стоїть масштабна російська пропагандистська кампанія, яка прикривається відомими німецькими ЗМІ, щоби просувати меседжі з Кремля. На їхню думку, кампанія націлена на читачів, які віддають перевагу перевіреним і відомим новинним сайтам та не довіряють незрозумілим виданням, де зазвичай сильна російська пропаганда.

Невідомі зловживали іменем не лише Süddeutsche Zeitung. Жертвами пропагандистської кампанії стали десятки інших великих новинних сайтів, зокрема Spiegel, T-Online, Bild, Welt або Frankfurter Allgemeine Zeitung. Німецький громадський телеканал ZDF та онлайн-портал T-Online повідомили про фейкові сторінки наприкінці серпня. Справу розслідують Федеральна розвідувальна служба Німеччини та Федеральне відомство з охорони конституції. До речі, подібні підробки помітили ще кілька міжнародних ЗМІ, зокрема, наприклад, Daily Mail.

Рецепт загалом схожий. Невідомі під псевдонімом або через компанію-посередника, яка забезпечує анонімність процесу, купують доменне ім’я, яке оманливо схоже на оригінал, а потім наповнюють його фальшивим вмістом доволі низької якості. Тут часто зустрічаються орфографічні помилки та граматично неправильні формулювання, але трапляється й текст, написаний німецькою мовою, прослизають слова, написані кирилицею.

Для поширення пропагандистських відео використовують соціальні мережі. Посилання публікуються в Twitter і Facebook, частково у формі платної реклами, частково в розділі коментарів на сторінках Facebook. У такому випадку Facebook не може нічого зробити, оскільки посилання надходять з-поза меж сторінки, йдеться в статті Süddeutsche.

До розповсюдження статей використовують фальшиві профілі у Faceboo, які створюються сотнями за допомогою програмного забезпечення, розробленого для цієї мети. Ці профілі демонструють разючу подібність і масово поширюють пропагандистські посилання.

Наразі малоймовірно, що пропагандистські ролики охопили багато людей, поширення іде зазвичай не від реальних людей, відповідно, кількість лайків і коментарів зазвичай низька. Але це ще раз підтверджує, що в Інтернеті все ще вирує інформаційна війна, а операції російської розвідки з дезінформації приймають різноманітні форми.

hvg.hu

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
baner 1 baner 2
Новини дня