karpat.in.ua

Влада розкрила деталі великого обміну українських захисників

Українські високопосадовці розповіли деталі обміну 215 українських захисників, який став найбільшим від початку повномасштабного вторгнення росії. Загалом обмін відбувався одразу в 4 країнах.

Про це на відповідному брифінгу ввечері 22 вересня розповіли представники української влади.

Голова Головного управління розвідки Міноборони України Кирило Буданов розповів, що повернули:

Серед усіх звільнених 124 офіцери, рядових та сержантів — 89. З тих, кого вивели з заводу «Азовсталь», звільнили 188 осіб. Поранених під час теракту в Оленівці, де окупанти підірвали барак з українськими військовополоненими, — 8.

Також звільнили 10 іноземців, з яких 2 є громадянами США, 5 — Великої Британії та по одному громадянину Швеції, Хорватії та Марокко.

Буданов зазначив, що обмін проходив на території 4 країн: України (на кордоні з рф у Чернігівській області), Польщі (один з етапів), Туреччини та Саудівської Аравії.

«Це було надзвичайно складне завдання. Тому що, окрім переговорів з російськими представниками, треба було добитися синхронізації, щоб не було зриву в жодній із цих точок. Але, як бачите, обмін відбувся успішно. Обміни будуть проводитися і надалі, ми повернемо всіх наших громадян», — наголосив Буданов.

Він також відзначив, що кум путіна Віктор Медведчук, якого обміняли на захисників, на даному етапі найбільше потрібен саме ФСБ.

«Тому що це особа, через яку йшло фінансування багатьох агентурних мереж тут, через цю особу ішло фінансування певних посадовців та взагалі наповнення негласного бюджету ФСБ. Тому він їм конче потрібен. Це засіб і впливу, і заробляння та відмивання коштів. Це і є головна причина, чому вони так за нього боролись», — зазначив він.

Міністр внутрішніх справ Денис Монастирський на брифінгу розповів, що під час обміну командирів з «Азовсталі» в Анкарі, на якому він був присутній, захисники були дуже виснажені. Процедура обміну там тривала до 12 годин. Водночас звільнені командири до останнього не знали, що вони їдуть на обмін.

Джерело