karpat.in.ua

Холера вирує у 26 країнах

У 2022 році зросла кількість випадків холери, головним чином захворювання поширюється в бідніших та охоплених війною регіонах. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) у п’ятницю, спалахи епідемії були зареєстровані у 26 країнах, збільшилася також кількість смертей від недуги.

Холера поширюється через споживання зараженої їжі та води й викликає сильну діарею. Незважаючи на те, що в більшості інфікованих людей симптоми легкі або відсутні, без належного лікування протягом кількох годин хвороба може призвести до летальних наслідків, повідомляє MTI.

У середньому спалахи реєструються менш ніж у 20 країнах. Водночас Філіп Барбоза, голова групи з контролю за холерою ВООЗ, звернув увагу на те, що в усьому світі за останній рік кількість епідемій, спричинених цим захворюванням, зросла, тоді як раніше протягом тривалого періоду спостерігалося її зменшення.

Цього року смертність від холери зросла майже втричі порівняно із середнім п’ятирічним показником і наразі в Африці становить 3%.

За даними ВООЗ, у 2022-му в Сирії від епідемії холери загинули 33 людини. Але Барбоза також висловив занепокоєння щодо поширення хвороби в деяких регіонах Північно-Східної Африки та Азії, наприклад, у потерпілому від повені Пакистані.

Через зменшення кількості виробників та деякі інші причини до кінця року будуть доступними лише кілька мільйонів доз вакцини проти холери. За словами Барбози, цього критично недостатньо для запобігання захворюванню або лікування спалахів.

ВООЗ створює запаси вакцини проти холери на випадок надзвичайної ситуації.

Не існує загальної оцінки глобальної кількості випадків захворювання на холеру через відмінності в системах моніторингу в різних країнах, додав Барбоза.

Джерело: Index