Újabb börtönbüntetésere ítélték Dél-Korea korábbi first ladyjét
Hét év szabadságvesztésre ítélte pénteken egy dél-koreai bíróság Kim Konhit, az ország korábbi first ladyjét korrupciós bűncselekmények miatt. A volt elnök, Jun Szogjol felesége egy korábbi korrupciós ügy következtében már jelenleg is börtönbüntetését tölti – számolt be az Index.
A helyi sajtó beszámolói szerint az újabb ítélet tovább súlyosbítja a korábbi first lady jogi helyzetét. Az ügy részleteiről és az ítélet indoklásáról a hatóságok egyelőre csak korlátozott információkat közöltek.

A büntetést a szöuli központi kerületi bíróság hirdette ki, megállapítva, hogy Kim „habozás nélkül” elfogadott olyan luxuscikkeket, amelyek a hétköznapi emberek számára gyakorlatilag elérhetetlenek.
Min Dzsungki független ügyvéd csapata, aki a volt elnöki házaspárral kapcsolatos korrupciós vádak kivizsgálását vezette, eredetileg 7 és fél évi börtönbüntetést kért Kimre, amiért kormányzati állásokat, illetve üzleti jellegű szívességeket tett különböző embereknek drága ékszerekért és egyéb luxuscikkekért cserébe. Ezek összértéke 103 millió von (67 ezer USD) volt.
Kim Konhit tavaly négy évi börtönre ítélték a tőzsde manipulálásáért és egyéb korrupciós ügyekben, ezt a büntetést most januárban első fokon 20 hónappal súlyosbították.
Iratkozz fel speciálisan erre a célra kialakított Telegram-csatornánkra, melyen teljes egészében megosztjuk cikkeinket! A telefonod háttérben futó üzemmódban fogja betölteni az aktuális híreket, így nem fogsz lemaradni a legfontosabb eseményekről!
Feliratkozás