A keddi ukrán támadás után lángol a Kercsi Hőerőmű, a fél Krím áram nélkül maradt

A keddi ukrán támadás után lángol a Kercsi Hőerőmű, a fél Krím áram nélkül maradt

11:25 Június 23, 2026

Események 147 2 хвилини

Українська

A kedd reggeli ukrán légitámadás után nagy tűz ütött ki a Kercsi Hőerőműben, aminek következtében a fél Krím áram nélkül maradt – számolt be az rbc.ua hírportál jelentette a Telegram Crimean Wind Telegram-csatornára hivatkozva.

A jelentés szerint az előzetes információk azt jelezik, hogy a becsapódás Kercs város Arsincev kerületében található hőerőműbe történt. A megfigyelőcsoport jelentése szerint megerősítették a hőerőműben keletkezett tüzet. A rendelkezésre álló információk szerint egy tartály kapott találatot.

A műholdfelvételek szerint egy körülbelül 47 kilométer hosszú füstfelhő is keletkezett. Közben a megszálló hatóságok áramszünetet jelentettek be az „elektromos hálózatban fellépő technológiai zavarok” miatt. A Krimenerho vállalat bejelentette, hogy sürgős helyreállítási munkálatok folynak. Azt ígérik, hogy az áramszolgáltatás 24 órán belüli helyreáll.

(vb/rbc.ua)

social
Kövessenek bennünket a közösségi oldalakon
subscribe
Szeretnéd olvasni a híreket akkor is, ha nem vagy internetközelben?

Iratkozz fel speciálisan erre a célra kialakított Telegram-csatornánkra, melyen teljes egészében megosztjuk cikkeinket! A telefonod háttérben futó üzemmódban fogja betölteni az aktuális híreket, így nem fogsz lemaradni a legfontosabb eseményekről!

Feliratkozás
subscribe
Feliratkozás
Iratkozzon fel
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a legaktuálisabb hírekről. Mi nem küldünk spam üzeneteket, ugyanis tiszteljük a magánéletét.
A nap hírei