ENSZ: május lett az ukrán civilek számára az egyik legsúlyosabb hónap a háború kezdete óta

ENSZ: május lett az ukrán civilek számára az egyik legsúlyosabb hónap a háború kezdete óta

08:50 Június 24, 2026

Események 62 2 хвилини

Українська

Az ENSZ Biztonsági Tanácsának ülésén elhangzottak szerint 2026 májusa az egyik legvéresebb hónap volt az ukrán civil lakosság számára 2022 áprilisa óta. A szervezet szerint az orosz támadások fokozódása miatt jelentősen nőtt az áldozatok száma.

Az ENSZ illetékese, Mohamed Khaled Hiajri közlése alapján májusban legalább 274 civil vesztette életét Ukrajnában, további 1763 ember pedig megsérült. Ez a legmagasabb havi adat több mint négy évre visszamenőleg.

A beszámoló szerint június közepén is folytatódtak a nagyszabású támadások, amelyek több ukrán régiót érintettek, köztük Kijev, Harkiv, Donyec, Dnyipropetrovszk, Zaporizzsja, Szumi és Mikolajiv megyét is. Károk keletkeztek kulturális örökségi helyszíneken is, például a Kijev-Pecserszka Lavrában és a harkivi művészeti múzeumban.

Az ENSZ adatai szerint a háború kezdete óta több mint 16 ezer civil halt meg, és közel 47 ezren megsérültek, köztük több mint 2800 gyermek. A szervezet ugyanakkor hangsúlyozza, hogy a valós számok ennél is magasabbak lehetnek.

Az ENSZ a helyzet azonnali deeszkalációjára és a diplomáciai tárgyalások újraindítására szólított fel egy tartós és feltétel nélküli tűzszünet érdekében.

  

social
Kövessenek bennünket a közösségi oldalakon
subscribe
Szeretnéd olvasni a híreket akkor is, ha nem vagy internetközelben?

Iratkozz fel speciálisan erre a célra kialakított Telegram-csatornánkra, melyen teljes egészében megosztjuk cikkeinket! A telefonod háttérben futó üzemmódban fogja betölteni az aktuális híreket, így nem fogsz lemaradni a legfontosabb eseményekről!

Feliratkozás
subscribe
Feliratkozás
Iratkozzon fel
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a legaktuálisabb hírekről. Mi nem küldünk spam üzeneteket, ugyanis tiszteljük a magánéletét.
A nap hírei