José Luis Abalos spanyol exközlekedési minisztert 24 év börtönbüntetésre ítélték korrupció miatt a Covid–19 idején
A spanyol Legfelsőbb Bíróság elítélte José Luis Abalos exközlekedési minisztert egy korrupciós ügyben, amely orvosi maszkok vásárlásával kapcsolatos a Covid–19 világjárvány idején. A volt kormánytisztviselőt 24 év és 3 hónap börtönbüntetésre ítélték.
A Legfelsőbb Bíróság kimondta, hogy Abalost bűnszervezet létrehozásában, korrupcióban, közpénzek sikkasztásában és befolyással üzérkedésben találták bűnösnek.

A bíróság 19 év és 8 hónap börtönbüntetésre ítélte korábbi tanácsadóját, Koldo Garciát, aki az ügy egyik kulcsfigurája volt.
A cselszövésben részt vevő közvetítőt, Victor de Aldamát 4 év és 6 hónap börtönbüntetésre ítélték. Ugyanakkor a büntetésének végrehajtását felfüggesztették a nyomozással való együttműködése miatt.
A nyomozás megállapította, hogy a személyek korrupciós ügyekben vettek részt a járvány tetőpontján orvosi maszkok beszerzésére vonatkozó állami szerződések megkötése során.
Iratkozz fel speciálisan erre a célra kialakított Telegram-csatornánkra, melyen teljes egészében megosztjuk cikkeinket! A telefonod háttérben futó üzemmódban fogja betölteni az aktuális híreket, így nem fogsz lemaradni a legfontosabb eseményekről!
Feliratkozás