José Luis Abalos spanyol exközlekedési minisztert 24 év börtönbüntetésre ítélték korrupció miatt a Covid–19 idején

José Luis Abalos spanyol exközlekedési minisztert 24 év börtönbüntetésre ítélték korrupció miatt a Covid–19 idején

19:32 Június 24, 2026

Események 0 2 хвилини

Українська

A spanyol Legfelsőbb Bíróság elítélte José Luis Abalos exközlekedési minisztert egy korrupciós ügyben, amely orvosi maszkok vásárlásával kapcsolatos a Covid–19 világjárvány idején. A volt kormánytisztviselőt 24 év és 3 hónap börtönbüntetésre ítélték.

A Legfelsőbb Bíróság kimondta, hogy Abalost bűnszervezet létrehozásában, korrupcióban, közpénzek sikkasztásában és befolyással üzérkedésben találták bűnösnek.

A bíróság 19 év és 8 hónap börtönbüntetésre ítélte korábbi tanácsadóját, Koldo Garciát, aki az ügy egyik kulcsfigurája volt.

A cselszövésben részt vevő közvetítőt, Victor de Aldamát 4 év és 6 hónap börtönbüntetésre ítélték. Ugyanakkor a büntetésének végrehajtását felfüggesztették a nyomozással való együttműködése miatt.

A nyomozás megállapította, hogy a személyek korrupciós ügyekben vettek részt a járvány tetőpontján orvosi maszkok beszerzésére vonatkozó állami szerződések megkötése során.

Forrás

social
Kövessenek bennünket a közösségi oldalakon
subscribe
Szeretnéd olvasni a híreket akkor is, ha nem vagy internetközelben?

Iratkozz fel speciálisan erre a célra kialakított Telegram-csatornánkra, melyen teljes egészében megosztjuk cikkeinket! A telefonod háttérben futó üzemmódban fogja betölteni az aktuális híreket, így nem fogsz lemaradni a legfontosabb eseményekről!

Feliratkozás
subscribe
Feliratkozás
Iratkozzon fel
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a legaktuálisabb hírekről. Mi nem küldünk spam üzeneteket, ugyanis tiszteljük a magánéletét.
A nap hírei