Lengyelországban két év börtönbüntetés fenyeget egy ukrán állampolgárt, mert megfenyegette Nawrocki elnököt az interneten
Egy 36 éves ukrán állampolgárt őrizetbe vettek Lengyelországban, miután nyilvánosságra került egy felvétel, amelyen Karol Nawrocki elnököt fenyegette – számolt be szombaton az rbc.ua hírportál a Polsat News lengyel tévécsatornára hivatkozva.
A jelentés szerint a rendőrség figyelmét az egyik internetes csatornán közzétett nyilatkozatok keltették fel. Egy olyan beszélgetésről van szó, amelynek során fenyegetéseket fogalmaztak meg az államfő ellen. Ahogyan Anna Baran, a Zielona Góra-i rendőrség szóvivője beszámolt róla, miután a nyomozók információkat kaptak a nyilvánosságra hozott anyagokról, gyorsan megtalálták és őrizetbe vették a gyanúsítottat.

„A közzétett anyagokkal kapcsolatos információk birtokában a nyomozók azonnal felkutatták a férfi hollétét” – mondta a szóvivő. Szombaton az őrizetbe vett férfit az ügyészségre szállították, ahol vizsgálják az ügy anyagát, és döntenek arról, hogy hivatalos vádat emelnek-e ellene.
Baran szerint a férfit azzal vádolhatják, hogy megsértette a Lengyel Köztársaság alkotmányos intézményét az elnök elleni fenyegetésekkel összefüggésben. A lengyel büntető törvénykönyv 226. cikkelye szerint az ilyen bűncselekmény pénzbírsággal vagy két évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.
(vb/rbc.ua)
Iratkozz fel speciálisan erre a célra kialakított Telegram-csatornánkra, melyen teljes egészében megosztjuk cikkeinket! A telefonod háttérben futó üzemmódban fogja betölteni az aktuális híreket, így nem fogsz lemaradni a legfontosabb eseményekről!
Feliratkozás