Жорсткі протести спалахнули на заводі Apple iPhone у Китаї

Жорсткі протести спалахнули на заводі Apple iPhone у Китаї

09:00 Листопад 24, 2022

Події 1532 5 хвилин

Magyar

Сотні працівників основного заводу Apple Inc. з виробництва iPhone у Китаї зіткнулися з персоналом служби безпеки, оскільки напруженість виросла після майже місяця жорстких обмежень, спрямованих на припинення спалаху Covid.

Робітники заводу Foxconn Technology Group вибігли зі спальних кімнат рано вранці в середу, штовхаючись і штовхаючи повз одягнених у біле охоронців, яких вони значно переважали чисельністю, згідно з відео, надісланими свідками частини протесту.

В іншому ролику кілька людей у ​​білих костюмах били палицями лежачу на землі людину. Глядачі кричали: «Бій, бій!» коли натовпи проривалися повз барикади. У якийсь момент кілька людей оточили зайняту поліцейську машину та почали розгойдувати машину, незв’язно кричачи.

Протест почався вночі через невиплату зарплати та побоювання поширення інфекції, за словами свідка, який попросив залишитися анонімним через побоювання наслідків. Декілька працівників отримали поранення, і в середу на місце події прибула поліція для наведення порядку, додала особа.

На одному відео розгнівані працівники оточили мовчазного, пригніченого менеджера в конференц-залі, щоб висловити скарги та поставити під сумнів їхні результати тесту на Covid. Коли відбулася зустріч, невідомо.

«Мене дуже лякає це місце, зараз ми всі можемо бути Covid-позитивними», — сказав чоловік-робітник. «Ви посилаєте нас на смерть», — сказав інший чоловік. Представник Foxconn відмовився коментувати інцидент.

Рідкісні випадки насильства на заводі в центральному місті Чженчжоу свідчать про зростання напруженості з моменту початку карантину в жовтні. Багато хто з понад 200 000 співробітників «iPhone City» потрапили в самоізоляцію, змушені харчуватися спартанською їжею та шукати ліки. Минулого місяця багато хто втік із заводу пішки. Останніми тижнями Foxconn і місцева влада, здається, взяли ситуацію під контроль, пообіцявши надзвичайно високі зарплати, щоб залучити нових співробітників, і пообіцявши кращі умови праці.

Протести вранці в середу свідчать про те, що це вже не так. Це підкреслює, як політика Сі Цзіньпіна Covid Zero, яка покладається на швидкі карантинні заходи, щоб викорінити хворобу, де б вона не з’явилася, дедалі більше обтяжує економіку та вводить у безлад глобальний ланцюг постачання. Нещодавно Пекін видав нові директиви, які наказують офіційним особам звести до мінімуму збої та використовувати більш цілеспрямований контроль Covid, але різких спалахів у великих містах змусило місцеву владу знову вжити суворих обмежень.«Це справді безлад», — сказав Баррі Нотон, професор Каліфорнійського університету в Сан-Дієго, який спеціалізується на китайській економіці. «Вони створили ситуацію, коли місцеві особи, які приймають рішення, знаходяться під нестерпним тиском».

Джерело

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня